Чим цікавий другий весняний місяць? Які сюрпризи та дарунки він готує? Дізнатися про особливості весняної погоди діткам допоможе цікава історія. Фантастично та пізнавально для дошкільнят та учнів початкових класів розповідає про квітень Лідія Нестеренко-Ланько у своїй авторській казці про пори року та 12 місяців.
КАЗКА ПРО КВІТЕНЬ
Розсіває квітень квіти по лісах долинах,
весні сукню вишиває з дощових краплинок.
Прилетять лелеки з вирію до хати,
будуть лелечатам пісеньку співати.
Квітень засвічує сонячні блискітки чарівної трави мати-мачухи, і вона маленькими сонячними свічечками розквітає повсюди. Весна велика турботлива господиня збирає толоку і прибирає все навколо. Піднімається високо сонце, і дрібний весняний дощ грає кольорами веселки по садах і городах.
На полях сходить озимина, городина, а люди сіють пшеницю, овес, гречку, ярину, щоб всього було багато, щоб вродило все, що посіяли. Без листочків зацвітають черешні вишні, абрикоси, земля дихає теплом і животворною силою. Квітень – добрий господар, все вміє робити: посадити город, виорати поле, засіяти хліб і з ним поруч красуня Весна. Вона повіє теплим вітром, покропить сонечком, загляне у найменшу шпаринку і так звабить пахощами, що ніхто не може всидіти дома, люди виходять на городи, ділянки і весело працюють, спостерігаючи, як весна там посіяла любисток, материнку, барвінок. Ось вже й польовий хвощ стелиться біля тину, де повистрибували пагінці чорвоних, жовтих, рожевих мальв.
Це квіти української землі. Пахучі конвалії ледь ледь пробиваються до сонця спочатку одним листячком, потім двома, а у травні тоненькі стебельця покриваються дрібними пахучими квітками. Поруч з ними красуються пахучі фіалки, м’ята.
Зранку ще видно на травичці паморозь, але солов’ї прокидаються першими і розбуджують, заховавшись у пухнасті вербові котики. Вони чекають, коли воно підніметься високо і зігріє їх теплим промінням.
Пухнасті котики стають зеленими листочками після Вербної неділі. Тоді на пагорбах розцвітає синьоокий барвінок, а лелеки починають вимощувати свої гнізда м’яким мохом, вистелюють його запашними травами і пухом, шукають пару і вікладають яєчка. У травні вони почують перший писк свого пташеняти.
Великодні дзвони сповіщають: Христос Воскрес! Воістину Воскрес відповідають радісно люди йдучи з храму. У їх святкових кошиках запашна великодна паска і писанки — символи таїнства небесного, яке ввібрало у себе різноманітні кольори матінки— природи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вірші та загадки про березень, квітень, травень