Головна Школярі Стало відомо, коли учителям виплачуватимуть доплату 20% за успішно пройдену сертифікацію

Стало відомо, коли учителям виплачуватимуть доплату 20% за успішно пройдену сертифікацію

mamabook
2993 Переглядів
скарбничка

скарбничкаНа офіційному сайті Міністерства освіти й наука з’явилася важлива інформація для освітян. Виявляється, надходить чимало звернень від педагогів з різних куточків України стосовно відмов місцевих органів влади встановити доплату в розмірі 20% вчителям, які успішно пройшли сертифікацію-2019.

Міністерство роз’яснює, що таке рішення є неправомірним. Педагоги повинні отримати цю надбавку вже з 1 січня 2020 року. Адже у Законі «Про освіту» чітко прописано: вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, мають отримувати доплату в розмірі 20% посадового окладу протягом терміну дії отриманого сертифікату, тобто 3-х років.

Чому відмовляють в місцевих органах влади?

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування посилаються на зупинення дії постанови Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року №822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки». Однак це не є підставою для відмови у встановленні доплат вчителям.

«Нам надзвичайно прикро, що виникла така неприпустима ситуація. Всі вчителі, які успішно пройшли сертифікацію у 2019 році, мають отримувати доплату в 20%. Те, що ця доплата не встановлюється і не виплачується, може бути розцінено як порушення Закону «Про освіту» і безпідставна невиплата зарплатні», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Як отримати доплату педагогам

Для встановлення доплати за успішне проходження сертифікації педагог повинен звернутись із відповідною заявою до керівника свого закладу освіти. До заяви необхідно додати роздрукований сертифікат або в тексті заяви зазначити його реквізити у Єдиній державній базі з питань освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 учительських лайфхаків, які допоможуть покращити ефективність навчання

Читайте також