Головна Дошкільнята Чим корисне читання та в якому віці вчити дитину читати?

Чим корисне читання та в якому віці вчити дитину читати?

mamabook
418 Переглядів

нейробіка

Читання – одна з найскладніших навичок для мозку людини. Тренувати це вміння слід не лише в дитячому, але й дорослому віці. Сьогодні особливо популярна нейробіка. Це сучасний та ефективний вид тренування мозкової діяльності. Серед різних видів вправ техніка читання посідає в нейробіці головне місце. Читати можна догори дригом, у зворотному напрямку, на швидкість, вголос та про себе. Зрештою, це ще й чудова профілактика захворювання очей. Адже зір швидко псується від постійного контакту з екранами гаджетів. У той час як книжка створює особливо атмосферу і є безпечною для читача.

На сайті книжкового магазину morebooks.com.ua ви можете підібрати видання різних жанрів і тематики. Зокрема й дитячу літератур. Тож чим так корисне читання для дітей?

ТОП-4 причини читати книжки

  • Збагачення словникового запасу. Книжка є невичерпним джерелом знань. Регулярно читаючи художню літературу, ви зможете збагатити свою лексику. Для дитини кожне нове слово – це ще й зусилля для мозку. Адже маленький читач тренує свою пам’ять та нарощує словниковий запас. Тож книги для малечі відкривають дитині новий світ емоцій, знань, лексики.
  • Когнітивні здібності. Доведено, що 15 хвилин читання в день покращує пам’ять, підвищує концентрацію. Для дитини це означає вміння зосереджено навчатися, швидко та легко сприймати новий матеріал. Із віком це переростає в здатність логічно мислити, проявляти аналітичні вміння.
  • Зменшення стресу. Дуже важливий момент у сучасних українських реаліях. Гарна казка здатна краще відволікти від вибухів та повітряних тривог, ніж професійний психолог. Для малюка важливий емоційний контакт із татом та мамою, бабусею чи дідусем. Тож прочитана казка перед сном чи в укритті знижує рівень стресу в донечки чи сина.
  • Співчуття та людяність. Дуже важливо виховувати в дитині вміння співчувати іншим. Це розвиток емпатії, тобто небайдужості. І найлегше цю здатність формують казки для дошкільнят. Коли дитини аналізує поняття добра та зла, гарних і поганих вчинків, то й сама намагається вчиняти по совісті. А це передбачає виховання чесної, щирої людини.

З якого віку вчитися читати?

Важливо не поспішати в цьому питанні. Для дитячого мозку літери – це складна система кодів. Аби їх розгадати, мозок повинен бути готовим до цього фізіологічно. Змушуючи дитину читати в ранньому віці, батьки можуть привити нелюбов до книжок, відторгнення до самого процесу. Адже дитячий організм ще не здатен опанувати таку складну навичку. А дитині можна помилково нав’язати відчуття лінощів чи безграмотності.

Готовність дитини до читання визначається її емоційним станом. Спочатку слід заохотити дошкільнят гарними, різнокольоровими книжечками. Мозок повинен адаптуватися до зображень та слів на сторінках книжок. Згодом малюк навчиться розпізнавати окремі літери. І якщо його це зацікавить, то з радістю буде опановувати із батьками процес читання.

Спеціалісти вважаються, що оптимальний вік для навчання – це 6 (рідше 7) років. Зверніть увагу, ще 20 років тому цей показник був іншим: навчати нерідко починали з 5 років. Проте слід адаптовуватися під особливості мозкової діяльності сучасних дітей. Не поспішайте навчати їх читати, рахувати та якнайшвидше віддавати до школи. Подбайте про психологічний спокій у родині та зацікавлення дитини до навчання, зокрема й книжок.

Читайте також