Головна Вагітність Чи можна вагітним анальгін?

Чи можна вагітним анальгін?

mamabook
943 Переглядів
ліки

лікиАнальгін, без сумніву, один із найпопулярніших знеболювальних засобів у нас. Більшість приймає анальгін за власною ініціативою, адже цей препарат продається в аптеках вільно, безе рецепту. Та й у порівнянні з іншими засобами коштує дуже дешево. Та чи безпечний цей популярний засіб? І чи можна його вживати при вагітності?

Показання до застосування

Анальгін – це сильний знеболювальний, жарознижуючий, спазмолітичний засіб. Його приймають при жовчному, кишковому, головному, зубному болю. Анальгін допомагає при радикуліті, ниркових коліках, високій температурі під час грипу, ГРЗ.

Увага! Анальгін – це препарат екстреної допомоги. Він дозволяє швидко зняти симптоми. Проте анальгін не є лікарським засобом, отже, таблетки не можна вживати регулярно. Наприклад, для лікування хронічних захворювань.

Важливо знати про анальгін:

  • Приймати таблетки можна лише при появі симптомів, чітко перерахованих в інструкції.
  • Анальгін прибирає лише симптоми, але не причину захворювання.
  • Тривалий прийом анальгіну викликає серйозні побічні ефекти та може спровокувати прояви інших захворювань.
  • Приймати анальгін можна лише протягом 2-3 днів.
  • Чітко дотримуйтеся дозування, вказаного в інструкції.

Чим шкідливий анальгін

Один з найсерйозніших побічних ефектів від тривалого прийому – лейкопенія. Це важке захворювання крові, при якому зменшується кількість лейкоцитів у крові, оскільки анальгін може пригнічувати функції кісткового мозку. Отже, анальгін впливає на систему кровотворення. Також деякі спеціалісти вважають, що анальгін може стати причиною зниження в крові рівня тромбоцитів. Ці клітини відповідають за згортання крові.

Анальгін – протипоказання

Його не можна вживати людям, у яких діагностовано хвороби нирок, печінки, шлунку. Часто на фоні прийому анальгіну виникають сильні алергічні реакції, які у вагітних можуть проявлятися значно частіше.

Протипоказаний анальгін астматикам, оскільки може провокувати бронхоспазми, і людям з дефіцитом глюкози в організмі.

Приймати анальгін з іншими препаратами можна лише за рекомендаціями лікаря, оскільки анальгін послаблює дію багатьох ліків.

Вагітність

Анальгін при вагітності, лактації

Анальгін, як і будь-який знеболювальний засіб, не можна приймати при гострому болю в животі, оскільки його прийом замаскує реальну ситуацію та ускладнить визначення правильного діагнозу.

Категорично заборонено приймати анальгін під час вагітності й у період лактації. Якщо під час грудного вигодовування призначається цей препарат, то слід тимчасово припинити годувати малюка молоком.

Анальгін – аналоги

Анальгін відноситься до препаратів старого покоління, тож краще обирати сучасні аналоги, рекомендовані лікарем. Хоч анальгін і діє дуже швидко (через 20-30 хвилин), проте його ефект досягає максимуму через 2 години, після чого дія ліків повністю припиняється. В арсеналі сучасної фармакології є препарати з більш стійким і тривалим жарознижуючим, знеболювальним ефектом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?

плашка

Читайте також