Коли в підлітковому віці мені діагностували гіпотиреоз (проблеми зі щитовидною залозою), то відразу ж порадили вживати продукти з йодом у великій кількості. І за рекомендацією лікаря мені потрібно було щоденно їсти морську капусту, а також 8-10 кісточок яблука.
А чи можна взагалі їсти ці кісточки?
Не лише йод
Численні порадники на форумах, виявляється, їдять кісточки не лише заради йоду. Вони ще й вишукують у насінні рідкісний вітамін В17. Лікарі ж роз’яснюють, що їсти яблучні кісточки не можна!
Токсини в кісточках
За словами лікарів-гастроентерологів, у насіннях фруктів є отруйна речовина амігдалин (це той самий В17). Сполука із високою хімічною активність, яка здатна спровокувати отруєння.
При цьому не важливо – розжовували ви кісточки чи ковтали цілими. Їх не можна вживати в будь-якому вигляді. Звичайно ж, кісточки, які ви з’їли випадково, шкодить не завдадуть. Але якщо робити це постійно та цілеспрямовано – очікуйте на розлади шлунково-кишкового тракту.
В інтернеті можна знайти небезпечні рекомендації щодо щоденного вживання 30-40 яблучних кісточок. І таке самолікування щитовидки загрожує отруєнням, яке розпочинається на 3-5 день прийому насіння. Головні ознаки інтоксикації:
- сильний біль у животі;
- постійно нудить;
- головний біль;
- діарея;
- і навіть невисоке підвищення температури тіла (до 37-37,2 градусів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авокадо та лохина – чим корисні та шкідливі ці продукти?