Головна Здоров'я Чутливість зубів: 10 причин появи та найкращі способи лікування

Чутливість зубів: 10 причин появи та найкращі способи лікування

mamabook
581 Переглядів
зуби

зубиПідвищена чутливість зубів – одна із найпоширеніших проблем, яку можуть спровокувати звичайні речі: від жорсткої щітки до частого вживання солодкого. У деяких випадках гіперестезія зубів із часом може пройти самостійно та бути наслідком природних процесів, що відбуваються в організмі. Наш сайт Mamabook підкаже, які причин чутливості зубів і як діяти в такій ситуації.

Що таке чутливість зубів

Сильна чутливість зубів з’являється після оголення дентину. Це частина зубної тканини, яка знаходиться під пульпою з численними нервовими закінченнями. Чутливість – наслідок тонкої зубної емалі або опущення ясен (наприклад, після сильного схуднення).

Найчастіше спостерігається чутливість передніх зубів. Біль може виникати на одному або декількох зубах та спровокований холодною, гарячою їжею та напоями, вживанням солодких або ж кислих продуктів. Часто гіперестезія емалі – нетривалий процес і біль вщухає до наступного прийому подразнюючої їжі.

Аби визначити справжні причини чутливості, потрібно проконсультуватися з лікарем. Стоматолог оцінить ступінь ураження дентину. Нерідко чутливий зуб – ознака карієсу, пародонтиту.

Чутливість зубів у жінок

Кардинальні зміни гормонального фону можуть спровокувати гіперестезію. Тому лікарі-стоматологи часто спостерігають чутливість зубів при вагітності та під час менопаузи. У таких випадках достатньо відновлення правильного мінерального обміну в організмі. Проблема проходить після прийому БАДів або мінерально-вітамінних комплексів, призначених лікарем.

Підвищилася чутливість зубів – 10 головних причин:

  • Захворювання ясен.
  • Зношування пломби.
  • Механічні пошкодження зубів.
  • Розвиток карієсу.
  • Тонка емаль.
  • Оголений зубний корінь.
  • Застосування дуже жорсткої зубної щітки.
  • Неправильна чистка зубів.
  • Часте вживання солодкого, газованої води, кислої їжі.
  • Агресивні методи відбілювання.

Якщо у вас встановлені мікропротези, обов’язково перевірте вініри – чутливість зубів може бути пов’язана із ними.

 

Що можна зробити в домашніх умовах

Знизити чутливість самостійно можна при умові, що вона є наслідком оголення дентину. У цьому випадку необхідно переглянути свій раціон та змінити тактику догляду за зубами.

  • Змініть зубну щітку – підберіть варіант із м’якими щетинками або ж почніть користуватися електрощіткою.
  • Максимально зменшити кислі та солодкі продукти.
  • Вживайте їжу оптимальної температури – не надто гарячу, не холодну.
  • Підберіть делікатну пасту з низькою абразивністю (для чутливих зубів).
  • Під час чистки уникайте сильного тертя та надавлювання на емаль.
  • Після кожного прийому їжі ополіскуйте ротову порожнину теплою кип’яченою водою.

Ці поради допоможуть тимчасово знизити чутливість, але не скасовують необхідності консультації із лікарем-стоматологом. Якщо проблему спровокував зубний карієс, то вам необхідне своєчасне лікування. А у випадку захворювань ясен рекомендована професійна гігієнічна чистка ротової порожнини.

Професійне лікування чутливості зубів

Аби вирішити проблему гіперестезії, лікарі використовують спеціальні фторвмісні захисні лаки. Їхня задача – закрити утворені мікроскопічні пори в емалі та порожнині каналів дентину. Також додатково використовуються препарати з фтором, кальцієм, магнієм, розроблені безпосередньо на укріплення емального шару.

Одна з ефективних та додаткових процедур у стоматологічній клініці – нанесення композитного матеріалу. Це ще один крок на шляху герметизації оголеного шару дентину. Створене на зубах покриття працює як бар’єр між емаллю та агресивними подразнюючими факторами – холод, тепло, щітинки зубної щітки, кисла або солодка їжа.

Занадто чутливі зуби – показання для використання спеціальної капи. Її наповнюють гелем або розчином із високим вмістом фтору. Утримувати капу в роті потрібно протягом 5 хвилин. За цей час весь зубний ряд встигає насититися фтором, що дає тривалий ефект укріплення емалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому жовтіють зуби – 6 головних причин

Читайте також