Головна Здоров'я Чому жовтіють зуби: 6 головних причин

Чому жовтіють зуби: 6 головних причин

mamabook
348 Переглядів
зуби

зубиМода на білі зуби лише зростає. На думку багатьох людей, це показник здоров’я. Вважається, що жовті зуби є ознакою тонкої зубної емалі: і чим вона тонша, тим менше шансів мати білосніжну посмішку. Дізнайтеся, чи так це насправді – роз’яснення дає наш сайт Mamabook.

Чому зуби втрачають свою білизну

Стоматологи спростовують міф: виявляється, жовтизна зубів – природний показник їхнього здоров’я. Йдеться не про дійсно жовті зуби з нальотом та камінням. Але від природи здоровий зуб повинен бути злегка жовтим. Чому? Цей відтінок виникає за рахунок мінералів, які входять до складу зубного дентину та надають йому міцності. Дентин знаходиться безпосередньо під емаллю, яка сама по собі напівпрозора.

3 факти на користь жовтизни зубів:

  • Ознака здорових зубів, які гарно мінералізовані.
  • Ознака емалі, які містить велику кількість мінералів. Якщо ж вона біла та матова, то високий ризик розвитку карієсу й чутливості зубів.
  • Усі зуби мають свою будову, тому навіть в однієї людини немає ідентичних за кольором зубів. Наприклад, клики завжди жовтіші, ніж решта зубів. Усе тому, що в них більше дентину, вони міцніші та містять більше мінералів.

Якщо говорити про надмірну жовтизну, то її можуть провокувати численні фактори.

Причина 1. Генетика

Кожен із нас – носій гену, який відповідає за той чи інший відтінок зубного рядку. Нерідко жовтизна емалі властива всім членам сім’ї або, навпаки, білосніжність зубів.

Причина 2. Харчування

Присутність у щоденному раціоні страв і напоїв із підвищеним вмістом пігментів, які забарвлюють емаль, – типова причина жовтизни. Зуби зафарбовуються від кави, чорного чаю, концентрованого зеленого чаю, червоного вина, коли. Навіть корисні продукти із великими вмістом каротинів також можуть зафарбовувати зуби (шпинат, морква, томати). До речі, погіршити стан емалі здатна неякісна фторована вода.

Причина 3. Захворювання

Жовтий чи навіть коричневий відтінок з’являється в результаті тривалих проблем із щитовидною залозою. Потемніння емалі може бути загальним чи у вигляді плям.

 

Причина 4. Ліки

Тетрациклін – група антибіотиків, які викликають відхилення в рості зубної тканини. При тривалиму прийомі зуби жовтіють – і це вже незворотний процес. Серед педіатрів навіть існує термін «тетрациклінові зуби». Якщо під час вагітності жінка приймала ці антибіотики, то в дитини і молочні, і постійні зуби ростуть із жовто-коричневим відтінком.

Причина 5. Шкідливі звички

Тривале куріння призводить до пожовтіння зубів. Зловживання їжею з фаст-фудів стане причиною недостатньої кількості мінералів в організмі, а отже, – і причиною слабких зубів.

Причина 6. Недостатня гігієна

Це очевидна причина появи нальоту та каміння на зубах. Головні проблеми – це нерегулярне чищення зубів, використання неякісних щіток та зубних паст, ігнорування чистки за допомогою зубних ниток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особливості лікування молочних зубів: що потрібно знати батькам

Читайте також