Головна Релакс Чому кішки муркочуть, якщо їх гладити

Чому кішки муркочуть, якщо їх гладити

mamabook
209 Переглядів
кіт

кіт

Як пояснити цей дивний феномен, що коти муркочуть, наче трактор? Виявляється, звуки, що видає тварина, є способом спілкування. Це завжди передача інформації чи прояв емоцій. Власникам котів чудово знайомий специфічний звук улюбленця в той момент, коли намагаєшся пригладити кицю. Як розшифрувати таку поведінку? Цікаву відповідь ви дізнаєтеся в нашій статті. А на сайті https://kotomaniya.com.ua/ ви завжди зможете знайти багато цікавих фактів та корисної інформації про котів.

Особливість анатомії

Фірмовий звук мурчання характерний для всіх представників котячих – і домашніх, і диких тварин. Муркотінням називають гортанні звуки, які тварина видає з певною ритмікою. Вони уривчасті, проте ніяк не пов’язані з процесом вдиху та видиху.

Експерти змогли визначити, що звукова хвиля котячого муркотіння може коливатися в діапазоні від 30 до 160 Герц. Один і той самий кіт видає різні звукові частоти – і вони завжди мають різне значення. Аби муркотіти, кішка вмикає м’язі гортані. Вони знаходяться під основою язика і пов’язані з під’язиковою кісткою. У момент руху м’язів ритмічно розширюється за звужується звукова щілина. Вібрація повітря в цій зоні і є тим самим фірмовим звуком усіх котячих.

кіт

Спілкування та зцілення

Намагаючись знайти пояснення, чому коти муркочуть, наче трактор, ще 20 років тому відома лікарка-ветеринар Карен Оверол створила цілу наукову гіпотезу. Вона розглядала звук котів з декількох точок зору – від способу спілкування до методу зниження стресу в кошенят.

Наукова точка зору про муркотіння:

  • вперше такі звуки кошеня видає у віці 2 днів, привертаючи увагу матері;
  • кішка муркоче, коли вилизує дитинча, знижуючи рівень страху та хвилювання;
  • також звукові коливання муркотіння посилюють загоєння кісткової тканини, що було доведено експериментально.

имена для кошек

Коти видають характерні звуки й в інших життєвих ситуаціях. Наприклад, при вивченні нової для себе території. Більш високочастотне муркотіння тварина видає, коли випрошує у господаря їжу. Але звук цей може не зникати і в момент самої трапези, хоча й стає значно тихішим.

Отже, завдання кожного власника вусатих – вміти розпізнавати поведінку тварини. Слідкуйте за своїм улюбленцем та робіть висновки про його особливості й характер. У різних випадках муркотіння може мати й різне значення – спробуйте помітити це та почати максимально точно розуміти свою тваринку.

плашка

Читайте також