Головна Релакс Чому коти муркотять та перебирають лапами?

Чому коти муркотять та перебирають лапами?

mamabook
12 Переглядів
кіт

кіт

Специфічний звук коти можуть поєднувати з типовою для себе рисою поведінки – перебиранням лапками. Найчастіше у цей момент кіт мітить територію. У такій спосіб він демонструє, хто тут головний.

Мурчати та грайливо перебирати лапами кішка може і в момент радощів, задоволення. Муркотить тварина доти, доки їй потрібна увага господаря. Чому кішки муркочуть, наче трактор, коли їх гладять? Тварини показують, що цей процес їм дійсно подобається. Якщо додати погладжування за вушками, то муркотіння лише посилиться.

Цікаво, що коту може набриднути ласка та увага. У цей момент він перестане видавати характерний звук, підніметься за піде у своїх справах. Тому господарі завжди добре зчитують настрій кота саме по характерному муркотінню.

Що ще можуть значити гортанні звуки:

  • захист кошенят;
  • спроба допомогти собі в моменти травми;
  • задоволення від смачної їжі;
  • муркотіння в очікуванні позитивних емоцій (гра, ласка, смаколики);
  • як спосіб зцілення господаря.

Цікаво також дізнатися, чому коти муркочуть, наче трактор, лише в активному стані? Адже вони ніколи не видають подібних звуків під час сну. Доведено, що подібна поведінка у тварини завжди є обдуманою. Деякі спеціалісти навіть намагалися записувати муркотіння в різних ситуаціях і складати зі звуків котячі фрази. Поки що це лише теорія, але кожен турботливий та уважний господар сам чудово знає, чого хоче його котик і який у нього настрій під час муркотіння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який обрати подарунок для любителів котів?

плашка

Читайте також