Головна Світ мами Блог читателя: первая помощь детям при несчастных случаях

Блог читателя: первая помощь детям при несчастных случаях

mamabook
79 Переглядів

aptechkaМожливо і є такі дітки, які виросли і не зазнали у своєму житті того чи іншого нещасного випадку, але мені в це тяжко віриться. Суджу і по своєму дитинстві і уже по своїх дітках. Адже вони такі непосидючі і хоч як би ми за ними не дивились – вони встигають кудись влізти та взяти те, що не можна. Я дуже велика «панікьорша», в таких випадках я розгублююсь і не знаю, що робити.

Денис, якому тоді не було ще й року, хотів допомогти мені із пранням, та дістав порошок коли я не бачила і насипав у спеціальне відділення, а насипав собі в очі. Коли я забігла у ванну він просто кричав, я не відразу зрозуміла що трапилось, поки не побачила просипаний порошок. Це було перше наше ЧП, я відразу промила йому очі водою, син трішки заспокоївся і заснув, а я не знала що робити далі, куди бігти?

Я зателефонувала на швидку, розповіла ситуацію і мені сказали, що нічого страшного не сталося, якщо я відразу промила, але порадили сходити на прийом до офтальмолога, що я й зробила. Там нам ще раз промили оченятка та приписали краплі. Після того випадку я серйозно задумалась про те, що дійсно не знаю елементарних правил першої допомоги діткам і мені навіть стало страшно та соромно за себе. Тому уже давно перечитала багато порад, вибрала те, що мене турбує найбільше та роздрукувала собі пам’ятку про першу допомогу при нещасних випадках.

Вдихнув маленький предмет. Потрібно дати дитині відкашлятись. Не зупиняти різкий кашель, а положити малюка собі на коліна вниз головою або підняти за ноги і легко постукати по спині. Саме в такому положенні маленький предмет легше виштовхати із дихальних шляхів. Якщо не вдалось – терміново звернутись за медичною допомогою.

Проковтнув ліки. Як можна швидше визвати у дитинки рвоту, засунувши в рот палець, обгорнутий в марлю та надавивши на корінь язика. Відразу потрібно уточнити які саме ліки та в якій кількості випив малюк. Сонливість, слабість або навпаки збудження я признаками отруєння – негайно звернутись до лікаря.

Порізався або глибокі царапини. Пошкоджене місце промити ваткою, змоченою у перекис водню. Краї ранки (лише краї) змазати йодом або зеленкою, наложити пов’язку. Якщо ранка глибока , кровоточить – звернутись до хірурга.

Вдарився головою. Положити в ліжечко. Прикладати компреси із холодною водою на місце удару і відразу змінювати, як тільки компрес нагріється. Якщо у малюка рвота, головокружіння – терміново визвати лікаря.

Опікся гарячою рідиною. Пошкоджений участок шкіри полити холодною водою – це зменшить біль. Пузирі не проколювати. Якщо опік сильний, більше як на дитячу долоньку потрібна термінова госпіталізація. До приїзду лікаря прикрити пошкоджене місце стерильною марлею. Нічим не змазувати, не присипати.

Випив оцет чи іншу кислоту. Негайно викликати швидку, а до її приїзду поїти малюка чистою водою або розведеним у воді яєчним білком.

Засунув бусинку, горошинку у ніс. Притиснути серветкою вільну від стороннього предмету ніздрю і попросити дитя сильно висякати. Якщо предмет знаходиться не глибоко, таким способом його вдасться виштовхати на зовні. В іншому випадку потрібно терміново звернутись до лікаря. Невмілими спробами допомоги, можна засунути предмет ще далі. Слідкувати за тим, щоб малюк дихав ротом та не втягнув предмет глибше.

Проковтнув м’який предмет. Якщо це круглий, гладенький предмет (маленький ґудзик, пластмасова бусинка…) можна сильно не хвилюватись, він не пошкодить внутрішні органи, а вийде через сутки із калом. Але гострий предмет може травмувати стравохід, шлунок, кишечник. Якщо малюк жаліється на біль у животику – потрібна термінова кваліфікована допомога спеціаліста. Ні в якому разі не давати дитині проносне! Краще годувати м’якою, великою за об’ємом їжею – тушеним яблуком, картопляним пюре, розвареною кашкою.

Засунув сторонній предмет у вухо. Ні в якому разі не намагайтесь витягнути його самі – це великий ризик пошкодити барабанну перетинку. Терміново доставити дитину у поліклініку.

Увсіх випадках дуже важливо лишатися спокійною та заспокоїти малюка. Не показувати своїх хвилювань. Робити усе швидко та без паніки. Звичайно, бажаю нікому ні з чим таким не зустрічатись у житті. Але ознайомленими із цим повинні бути усі батьки. Я роздрукувала собі і час від часу переглядаю чи не забула чогось. Здоров’я усім та щастя!

Автор онлайн-блога: Людмила Самойлова

Как стать лучшим автором онлайн-дневников за март-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!

mamabook.com.ua

Читайте також