Головна Здоров'я Анемія в дітей: причини захворювання та норма гемоглобіну

Анемія в дітей: причини захворювання та норма гемоглобіну

mamabook
234 Переглядів
аналізи

аналізиАнемія (або недокрів’я) – група захворювань крові, при яких зменшується кількість еритроцитів та змінюється будова кров’яних клітин. Анемія завжди розвивається як вторинний синдром при інших захворюваннях внутрішніх органів. Лікують анемію в дітей педіатри, а в складних випадках – лікарі-гематологи.

Опис хвороби

Анемія – одна з найрозповсюдженіших педіатричних проблем. За статистикою, від анемії страждає 47% школярів і понад 25% дітей шкільного віку.

Основна функція еритроцитів – транспорт молекул кисню. Кисень до органів і тканин доставляє гемоглобін – білок крові, який містить залізо.

Норма гемоглобіну у дітей залежить від віку:

  • У новонароджених – від 180 до 240 г/л.
  • Від 1 до 6 місяців – від 115 до 175 г/л.
  • Від 6 місяців до 5 років – від 110 до 140 г/л.
  • Від 5 до 12 років – від 110 до 145 г/л.
  • Від 12 до 15 років – від 115 до 150 г/л.

судини

Причини анемії в дітей

Недокрів’я розвивається через численні причини. І нерідко до цього призводить стрімкий ріст тіла. У дітей прискорений процес утворення еритроцитів, кількість клітин і об’єм циркулюючої крові повинні постійно зростати, аби встигати за ростом. Цей процес часто порушується через вікові недосконалі процеси кровотворення.

Аби утворення крові відбувалося без збоїв, в організм дитини повинні регулярно надходити та засвоюватися в повному об’ємі такі речовини:

  • Залізо.
  • Білки тваринного й рослинного походження в рівномірній кількості.
  • Вітаміни.
  • Мікроелементи.

Надходження й засвоєння цих нутрієнтів легко порушується при незбалансованому харчуванні, інфекціях, інтоксикаціях різного виду.

У дітей до 6 місяців в організмі існує вроджений запас заліза. У подальшому резерв заліза зменшується, тому цей елемент повинен надходити вже з їжею.

Наслідки анемії

При тривалому зниженні рівня гемоглобіну в дитини розвивається гіпоксія – киснева недостатність, унаслідок якої страждають всі органи й тканини. Через анемію діти можуть відставати у фізичному та інтелектуальному розвитку, у них часто розвиваються хронічні захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

плашка

Читайте також