Головна Здоров'я Алкогольна залежність: симптоми та наслідки дипсоманії

Алкогольна залежність: симптоми та наслідки дипсоманії

mamabook
146 Переглядів
стрес

стрес

Постійний потяг до алкоголю – поширене явище. Помилково вважати, що з цією проблемою зіштовхуються виключно люди низького соціального статусу. Як показує практика, алкоголізм суттєво помолодшав. Також залежність від алкоголю нерідко властива людям на керівних посадах, що продиктовано постійними стресовими ситуаціями та високим рівнем відповідальності. Нерідко залежні люди починають тривалий період вживати алкоголь, що може тягнутися від кількох днів до тижнів. Лікувально-консультативний центр ЮНІОН спеціалізується на лікуванні різних видів залежності. Провідні спеціалісти застосовують сучасну комплексну терапію, яка передбачає і медикаментозне лікування, і соціалізацію людини із залежністю.

Дізнайтеся, чому відбуваються зриви у близької людини. І які наслідки можуть мати регулярні запої.

Що таке дипсоманія

Це психічний розлад, пов’язаний із непереборною потребою у вживанні спиртного. Це є формою алкоголізму, коли людина має психологічну та фізіологічну залежність від алкоголю. Характерним і ключовим симптомом дипсоманії вважається неконтрольоване бажання випити алкоголь, не залежно від наслідків, які це може мати на здоров’я та соціальний статус особи. Зазвичай залежна людина чітко усвідомлює, що спиртне їй шкодить. Проте не може самостійно впоратися із потягом.

Дипсоманія може бути спричинена генетичними факторами, стресом, тривалим вживанням алкоголю, психічними розладами та іншими причинами. Ця хвороба може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Крім того, дипсоманія може впливати на соціальний статус людини. Адже тривалиі запої стають причиною втрати роботи, розлучень, конфліктів із родиною та друзями.

Лікування дипсоманії зазвичай включає психотерапію, медикаментозні засоби для позбавлення залежності від алкоголю та інші методи. Важливо отримати правильну діагностику та допомогу, якщо ви чи ваші близькі стикаєтесь з дипсоманією або підозрюєте, що у вас є проблеми з алкоголем.

алкоголь

Які симптоми дипсоманії

Для людини, яка регулярно зривається та має серйозну залежність, характерна певна поведінка. Також слід враховувати, що зміни відбуваються не лише на психологічному рівні, але й фізичному. Що вказує на дипсоманію?

  1. Непереборна потребу в алкоголі: особа може мати неконтрольоване бажання випити алкоголь, незалежно від наслідків, які це може мати.
  2. Фізичні симптоми: можуть включати тривогу, нервовість, дратівливість, частий головний біль, нудоту, вибухи емоцій.
  3. Психологічні симптоми: можуть включати депресію, втому, нездатність зосередитись, погіршення пам’яті.
  4. Хімічна залежність: після тривалого вживання алкоголю можуть виникати такі симптоми, як тремтіння рук, підвищене потовиділення, судоми.
  5. Відстороненість: людина не проявляє зацікавлення до улюблених справ чи розваг, уникає зустрічі з друзями, колегами, рідними, намагається усамітнитися.

Якщо ви чи ваші близькі маєте підозру на дипсоманію або відчуваєте подібні симптоми, важливо звернутися до фахівця для отримання допомоги та підтримки.

алкоголь

Які наслідки від алкогольного запою

Алкогольний запій може мати серйозні проблеми для здоров’я людини, а також для її соціального та емоційного стану. Деякі з найбільш поширених наслідків від алкогольного запою включають:

  1. Патології печінки: алкоголь може призвести до печінкової недостатності та цирозу. Це підвищує інтоксикацію всього організму.
  2. Проблеми зі здоров’ям серця: часте та надмірне вживання алкоголю може збільшити ризик розвитку аритмії, інсульту.
  3. Захворювання на діабет: високий рівень споживання алкоголю може призвести до метаболічних порушень та цукрового діабету.
  4. Проблеми з нирками: через постійну фільтрацію шкідливих продуктів розпаду з часом розвивається ниркова недостатность.
  5. Порушення психіки: алкогольний запій може викликати депресію, фобії та інші проблеми з психо-емоційним станом.
  6. Проблеми зі сном: алкоголь порушує гормональний фон та природні біоритми.
  7. Проблеми з соціальним життям: алкогольний запій негативно впливає на стосунки з іншими людьми, роботу та інші аспекти її життя.
  8. Високий ризик небезпечної поведінки: під час алкогольного запою людина може втрачати контроль над своїми діями та ризикує стати жертвою насильства або скоїти насильство проти інших.

Родичам людини із алкогольгною залежністю важливо пам’ятати, що запої нерідко закінчуються летально. Необхідно вчасно звертатися за допомогою до спеціалістів, аби позбутися алкогольної залежності.

Читайте також