Сьогодні стають дедалі популярнішими в’язання та різноманітне рукоділля. Для одних це розрада після робочого дня, для когось – тренування дрібної моторики рук. Але в будь-якому разі цікаво спостерігати, як із моточку пряжі виходить якась річ (можливо, іграшка або кофтинка). Однак нитки для в’язання мають доволі багато способів застосування. Про такі нестандартні варіанти ми сьогодні й поговоримо.
Картина з ниток
Це дуже цікавий виріб, який зможе стати унікальною прикрасою твого дому. Тобі знадобляться:
- пряжа;
- фанера або тонка дошка;
- маленькі цвяхи та молоток;
- макет майбутньої картини. Наприклад, зображення тварин чи квітки. Зверни увагу: воно повинно бути таким, щоб «читалось», як тінь.
Порядок виконання робіт:
- Фанеру чи дошку зафарбуй бажаним кольором – це буде фон майбутньої картини.
- Нанеси зображення. Якщо є певні художні навички, то можеш це зробити навіть від руки, в іншому разі використовуй роздруковану картинку.
- Вбий по контурах цвяхи. Роби відстань між ними не більше ніж 5 мм. Однак вона має бути зручною для намотування ниток. Тобто в тому разі, якщо пряжа у тебе товста, відстань потрібна трохи більша.
- Закріпи нитку на одному з цвяхів і далі створюй таку собі павутинку, досягаючи максимального заповнення простору всередині картини.
- Зафіксуй нитки. Можна їх зав’язати або закріпити термоклеем.
У міру вдосконалення навичок переплетення ниток можна здійснювати за певними схемами. Їх доволі багато в мережі. Це дозволить створити ще привабливіші картинки.
Куля з пряжі
Це дуже цікавий та простий виріб, для якого потрібно мінімум інвентарю, а ось способи використання його різноманітні. Але спочатку варто розповісти, як, власне, таку кулю зробити. Отже, тобі потрібна пряжа. Вибрати якісну та саме того кольору, який забажаєш, та ще й за доступною ціною, можна тут: https://avrora.ua/nitki-dlya-vyazannya/. Також придбай клей ПВА, а голка, напевно, у тебе знайдеться. Ще потрібна надувна кулька. Порядок робіт:
- Надуй кульку до бажаного розміру.
- Просунь нитку в голку – довжина має бути комфортною для тебе.
- Проколюй отвір у тюбику, пропусти крізь нього нитку, не поспішай – вона має набрати в себе клей.
- Почни примотувати нитку навколо кульки, роби це хаотично, поступово заповнюючи простір. Продовжуй, поки не досягнеш бажаної густини. Чим більше буде витків, тим щільніше вийде виріб.
- Тепер підвішуй кульку за хвостик та дай їй висохнути. На це може піти від декількох днів до тижня. Все залежить від товщини пряжі, кількості клею та температури в приміщенні. Не суши феном.
Якщо є бажання, можна прикрасити готовий виріб. Варіантів використання такої кульки з ниток чимало. Вона може стати своєрідним абажуром, що даватиме красиві тіні та створюватиме особливо романтичну атмосферу. Інший варіант – обрізати верхню частину, утворивши вазу, у яку можна складати, наприклад, пряжу чи щось інше.
Кошик із пряжі
Це доволі практична поробка, яку надалі можна використовувати не лише для декору, але й для зберігання різних речей. Яких саме – залежить від форми та розміру виробу. Отже, тобі знадобляться:
- пряжа;
- дерев’яні шпажки (якщо розмір виробу невеликий, то навіть зубочистки підійдуть);
- картон для основи;
- клей-пістолет.
Насамперед потрібно вирізати основу. Картон варто брати доволі цупкий, бажано з двох чи трьох шарів, щоб він тримав форму. По периметру треба встановити зубочистки/шпажки та закріпити їх термоклеєм. Далі зачекай, поки застигне клей. Наступний крок – зафіксуй нитку зручним способом та починай обплітати зубочистки. Це потрібно робити в шаховому порядку. Тобто спочатку першу спереду, другу ззаду, і так чергувати, наступний ряд – навпаки. У результаті зубочистки/шпажки сховаються за нитками. Продовжувати треба на задану висоту, а потім край нитки закріпити. Для того щоб приховати гостру частину зубочисток, варто надіти на них намистини, для фіксації зручно використовувати термоклей.
Отже, купуй пряжу та створюй власноруч цікаві вироби.