Багатьом знайома ситуація, коли на їх полицях багато речей, але «носити нічого». Щоб виправити це, варто замислитися про створення базового гардероба. У його склад входять речі, які поєднуються між собою за колірною гамою та стилістикою, що дає змогу при невеликій кількості одягу створювати привабливі та різноманітні комплекти, і скоротити час на ранкові збори. Оскільки ці речі будуть носитися найчастіше, особливу увагу слід приділити їх якості, щоб вони тривалий час зберігали початковий вигляд.
Найкраще купувати жіночий одяг від виробника на офіційних сайтах − таким чином можна бути впевненою у якості та розумно зекономити: вартість не включатиме посередницьких націнок. Це не обов’язково продукція дорогих закордонних брендів – так, за посиланням https://ladylike.ua/ представлений широкий перелік сучасних моделей у діловому стилі, і всі вони виробництва української фабрики. Можна легко знайти як строгі варіанти, так і моделі для корпоративних святкувань чи «вільної п’ятниці».
Традиційно офісний стиль передбачає класичні фасони та стримані відтінки. Якщо правила на роботі не надто суворі, можна дозволити собі і яскравіші тони, в міру розслаблений крій, але без надмірностей, адже доречність в манері одягатися є однією з головних ознак гарного смаку. Аби забезпечити здатність речей комбінуватися, треба, щоб вони відповідали двом головним критеріям: лаконічне виконання та гармонійність колірних поєднань.
Який діловий одяг для жінок утворить основу офісних комплектів?
Для формування базового набору у шафі мають бути присутніми такі речі, як мінімум, по два екземпляри:
- Світлі блузи та сорочки. Найкраще, якщо вони будуть білими, у тих відтінках, які пасують – це не лише сніжно-білий колір, а й «слонова кістка», тон шампанського, світло-кремовий й т.д.
- Спідниці. Універсальними вважаються моделі прямого крою або «олівець». Та, з огляду на фігуру, можна вибрати й інші силуети, наприклад, для фігури «груша» підходять розширені донизу спідниці, для дівчат з тонкою талією – фасон «тюльпан».
- Штани. Для формального дрес-коду це класичні прямі штани зі стрілками. При вільнішому регламенті можна дозволити собі інші фасони: вузькі, вкорочені, «кльош» та інші. Взимку та на холодне міжсезоння найкраще вибрати штани темних тонів – сині, сірі, коричневі й т.д., а для теплої пори – пастельних барв.
- Жакети. Прямі чи такі, що підкреслюють талію – вибір визначається вподобаннями. Найкраще, щоб один з них був однотонним, а другий – з малюнком: різні види клітинки, «гусяча лапка», вузькі смужки й т.д.
- Сукні. Це не обов’язковий елемент, але принаймні одну варто мати на випадок урочистих заходів у компанії. Стриманий крій та відтінки, довжина на дві долоні вище колін або міді чи максі – ознаки ідеальної ділової сукні.
- Джемпери, кофти та гольфи. Без них не обійтися у прохолодну погоду. Слід надавати перевагу якісному щільному трикотажу, який тримає форму – сьогодні чи не кожна українська фабрика жіночого одягу виготовляє достойні зразки.
Крім суто класичних речей, доцільно мати декілька однотонних чи з ненав’язливим малюнком майок та футболок. Якщо дозволяють правила, їх можна носити під жакет замість блузок. Також ці речі знадобляться, якщо було вирішено на вихідних з колективом сходити на пікнік чи зайнятися іншими видами відпочинку на свіжому повітрі.