З перших днів вагітності відбуваються зміни в молочних залозах. Аби краще розуміти особливості та зміни у фізіології, майбутній мамі варто в деталях вивчити процес на прикладі окремих триместрів.
Біль у грудях
Найчастіше саме поява дискомфорту в молочних залозах наштовхує жінку на думки про вагітність. Саме цей парний орган першим реагує на зміни в жіночому тілі. Через гормональні перебудови тимчасово формується інша структура залоз. На фоні гормонального дисбалансу підвищується чутливість сосків.
Починаючи з 3-4 тижня, торкатися до грудей стає боляче. Жінка вже не може спати на животі – і цей дискомфорт зберігається до моменту народження малюка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ерозія шийки матки у вагітних
Наскільки збільшуються груди у вагітних?
У залежності від віку, ваги та інших показників, груди у майбутньої мами можуть різко збільшитися в розмірі. В інших цей процес може бути поступовим і планомірним та відбуватися протягом усієї вагітності. Через структурні зміни в середньому груди збільшуються у півтори рази. Але біль у грудях при вагітності не пов’язаний із розміром молочних залоз. Це процес суто індивідуальний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин жіночого безпліддя