Головна Вагітність Вагітність за допомогою донорства яйцеклітин: як це відбувається?

Вагітність за допомогою донорства яйцеклітин: як це відбувається?

mamabook
146 Переглядів
Вагітність

лікар

Безпліддя – у переліку популярних патологій сучасності. Одним із найефективніших методів репродуктології прийнято вважати донорство яйцеклітин. На практиці це означає, що одна жінка добровільно передає іншій свої яйцеклітини для зачаття дитини.

У яєчниках дорослої жінки продукується 400 000 статевих клітин. Зрілими при цьому стає не більше 0,1%. Тобто репродуктивна програма дає можливість жінці-донору використовувати ті статеві клітини, які все одно не дозріли би протягом її життя. Тут https://medicina.ua/presscenter/news/itm/10701/ можна детально ознайомитися, хто може стати донором ооцитів і які особливість проведення процедури.

У яких випадках варто звертатися до донора яйцеклітин?

Цей метод лікування безпліддя застосовують у випадках, коли інші способи терапії не дали очікуваних результатів. Причин може бути декілька:

  • у жінки, яка хоче стати матір’ю, відсутні яєчники;
  • діагностовано генетичні патології, через які неможливо народити самостійно здорових дітей;
  • через відсутність яйцеклітин, які готові до зачаття (це може статися через ранню менопаузу чи інші захворювання репродуктивної системи).

Поділитися своєю статевою клітиною може інша жінка у віці 18-32 років за умови, що в неї вже є здорова дитина. Це важливо, оскільки власне потомство є головним доказом, що жінка здатна дати ооцити для виношування здорового потомства.  Також донор яйцеклітин проходить ретельній відбір: він повинен відповідати психологічним та фізичним вимогам, не мати генетичних захворювань, шкідливих звичок.

Вагітність

Донорство яйцеклітин: як відбувається процес

Звертаючись до клініки репродуктології, пацієнт розраховує на ефективне лікування безпліддя. Проте в деяких випадках лише донорство яйцеклітин дійсно може допомогти вирішити цю задачу. За статистикою, для 15% подружніх пар цей метод лікування є єдиним можливим способом стати батьками.

Процес включає декілька важливих етапів:

  • синхронізація менструальних циклів двох жінок із контролем стану організму за допомогою УЗД та аналізів на гормони;
  • забір яйцеклітин у донора під контролем ультразвуку;
  • запліднення in vitro, культивування ембріонів у лабораторних умовах;
  • перенесення запліднених ембріонів у порожнину матки жінки-реципієнта.

Участь у програмі донації абсолютно добровільна, оформлюється у вигляді письмової згоди, а інформація про донорів яйцеклітин є анонімною. Процес повністю контролюється законом, тож є безпечним для двох сторін.

Читайте також