Щорічно понад 25 000 подружніх пар звертаються до лікарів з проблемою неспроможності зачати дитину природним методом. Більшість із них, навіть після тривалого лікування, не можуть завагітніти без допоміжних репродуктивних технологій. І використання донорських яйцеклітин для них – єдиний шанс нарешті стати батьками. Існує чимало міфів, пов’язаних із донорством яйцеклітин. Приміром, хтось вважає це способом заробітку. Хоча 25% жінок приходять на здачу яйцеклітин, знаючи, кому вони допомагають, – своїм родичам чи друзям. На сайті https://med-ukraine.info/news/2022/chi-shkidlivo-buti-donorom-yaiceklitini-naslidki-donaciyi-1997 ви зможете дізнатися, чи безпечна ця процедура для жінки.
Що ми знаємо про донорство?
Донорство яйцеклітин – це добровільна процедурі здачі ооцитів здоровою жінкою. Пізніше клітина запліднюється та пересаджується безплідній жінці. Натомість донор отримує грошову винагороду.
Згідно статистики, донорські яйцеклітини використовуються жінки після 35 років, які пізно замислилися про вагітність і тепер мають проблеми із заплідненням через свій вік. Або пацієнтки із захворюваннями репродуктивної системи у віці від 19 до 40 років.
Процедура може бути анонімною або з конкретною метою, коли жінка-донор знає про проблеми пари та добровільно вирішила допомогти.
Технологія донорства достатньо проста, швидка та безболісна. Варто додати, що ускладнення при здачі яйцеклітин не характерні.
Етапи донорства яйцеклітини
Вся програма триває 2-3 місяці. Час залежить від індивідуальних особливостей пацієнтів. І в цілому програма розподіляється на 4 етапи.
I етап
Розпочинається з того, що жінка-донор повинна пройти повне медичне обстеження. Їй потрібно здати такі аналізи:
- УЗД органів малого тазу;
- загальний аналіз сечі й крові;
- вагінальний мазок;
- аналізи на інфекції (ВІЛ, сіфіліс, гонорея, хламідіоз, герпес, гепатити);
- перевірка рівня статевих гормонів;
- коагулограма.
II етап
Друга фаза підготовки вважається найголовнішою. Жінка проходить стимуляцію яєчників на овуляцію за допомогою спеціальних гормональних препаратів. Дозування та всі деталі репродуктолог підбирає індивідуально для кожної пацієнтки. Жінка регулярно проходить огляди в гінеколога та репродуктолога, аби спеціалісти могли контролювати кількість готових для пересадки яйцеклітин.
III етап
Передбачає пункцію яйцеклітини. Це абсолютно безболісна процедура, яку виконують 10-15 хвилин під анестезією. Потім отримані яйцеклітини заморожують або ж відразу запліднюють за допомогою ЕКО та пересаджують іншій жінці.
IV етап
Після процедури пункції пацієнта декілька годин лежить у стаціонарі під наглядом медичного персоналу клініки. Якщо жінка почувається чудово, у той же день її виписують додому. Також лікарі клініки стежать за станом донора до моменту появи першої менструації.