Іграшки супроводжують малюка з перших років життя. Проте не всі вони однаково корисні для дитини. Більше того, вони можуть не підходити хлопчику чи дівчинці, якщо обрані без урахування особливостей різного віку. Дізнайтеся, які іграшки необхідно купувати для діток від народження й до школи.
Класифікація іграшок за віком
Новонароджені (від 0 до 6 місяців)
Малюк щойно з’явився на світ. Тепер йому хочеться вивчати його на смак, запах, дотик, колір і звук. З 4 місяців ігри починаються ставати більш складними, адже дитина здатна схопити предмет, самостійно тримати в руці та трусити. Тому найкращі дитячі іграшки для цього віку – це брязкальця мобілі на ліжечко.
Починаючи з 6 місяців, малюк може перекладати предмет із однієї руки в іншу. А в 9 місяців здатен сам брати іграшки, обирати ті, які його найбільше приваблюють. Актуальні варіанти для цього віку: м’які кубики, каруселі зі звуком, м’ячики, підвісні іграшки, сортери.
Від 1 до 3 років
У цьому віці діти вже вміють виконувати складні дії. Їм цікава не сама річ, а функція, яку вона виконує. Корисні іграшки для цього періоду: м’ячики, пазли на 2-4 елементи, кубики, пірамідки, конструктори. Усе, що можна розібрати та зібрати знову.
Після 1 року малюк уже починає запам’ятовувати й розрізняти кольору, тому іграшки зацікавлять яскраві. Починаючи з 2 років, діти починають розмовляти. В цей період слід обрати предмети й іграшки для рольових ігор: ляльки, будинки, машинки, звірі, іграшки на механіці.
З 3 років слід приділити увагу розвитку дрібної моторики. У цьому віці дітки із задоволенням малюють, ліплять з пластиліну, тому варто придбати прості варіанти для творчих робіт.
Дошкільнята (3-6 років)
Усі дії вже свідомі. Тепер гра допомагає дитині вигадувати власний фантастичний світ. Дошкільнятам дуже подобається уявляти себе в ролі когось. Дівчатка – принцеси, хлопці – супергерої. Найкращі іграшки для цієї вікової категорії: лялькові будиночки, дитячий посуд, інструменти для перукаря, складні конструктори, головоломки, настільні тематичні ігри, трансформери.