Це інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом і викликає дуже серйозний кашель. При коклюші дитина буквально задихається від приступів. Джерело зараження – хвора людина. Інкубаційний період триває від 3 до 14 днів (найчастіше 7-9 днів).
Три періоди розвитку хвороби
Катаральний. Характеризується появою сухого кашлю, який поступово посилюється. Також може спостерігатися нежить і незначне підвищення температури. Хоча на ранній стадії коклюшу температура зазвичай залишається нормальною. Катаральний період триває від 3 днів до 2 тижнів.
Спазматичний. Це період постійних судом. Для нього характерні сильні приступи кашлю. Починаються вони з коротких видихів, які йдуть один за одним. Часто вдих супроводжується свистячим звуком. Приступ кашлю закінчується виділенням густого слизу, нерідко в дітей буває блювота. Приступи наростають 1-3 тижні, потім стабілізуються і самостійно зникають.
Виліковування. Період, коли кашель проходить, але інколи може повертатися у вигляді рідких нападів. У цей період хворий вже незаразний.
Лікування коклюшу
Призначаються антибіотики з групи макролідів, протикашлеві препарати, а також засоби для інгаляцій з метою розширення бронхів та профілактики спазмів. Важливе значення в лікуванні коклюшу мають немедикаментозні методи: прогулянки на вулиці, повноцінне харчування, активне вживання трав’яних чаїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей