Пієлонефрит – запалення нирок, яке розвивається при занесенні інфекції в орган. Діагностикою та лікуванням цієї хвороби займаються лікар-нефролог, уролог.
Що таке пієлонефрит
Це неспецифічна хвороба нирок, спровокована бактеріальною інфекцією. Зазвичай пієлонефрит викликає кишкова паличка (до 90% випадків), рідше – стафілокок чи ентерокок. При патології може бути уражена або одна, або обидві нирки.
Пік захворювання серед дітей припадає на вік 5-6 років. Це пов’язано із анатомічними особливостями будови та функціонування сечостатевих шляхів у дітей дошкільного віку. Також статистика демонструє, що на пієлонефрит дівчатка хворіють у 3 рази частіше, ніж хлопчики.
Якщо вчасно не лікуватися, це призводить до серйозних ускладнень: ниркова недостатність, абсцес нирок, сепсис, бактеріальний шок.
Симптоми пієлонефриту в дітей
Виділяють дві форми хвороби – гостру та хронічну. Гостра завжди розпочинається раптово, хвороба розвивається стрімко з такими ознаками:
- Різке підвищення температури до 39-40 градусів.
- Сильна слабкість.
- Озноб.
- Нудота, рвота.
- Зміна вигляду сечі (темна, мутна).
- Головний біль.
- Сильний біль у попереку.
Нерідко дитині навіть боляче рухатися. Біль може бути одностороннім ч відразу з двох сторін нирок.
Хронічний пієлонефрит проявляється менш виражено. Нерідко батьки дізнаються про проблеми зі здоров’ям дитини лише під час планового обстеження сечі.
Симптоми хронічного пієлонефриту:
- Фізична слабкість, швидка втомлюваність.
- Часте сечоспускання.
- Частий головний біль.
- Дискомфорт у попереку, який посилюється в холодну погоду.
- Анемія (бліда шкіра та слизові, випадіння волосся, слабкість нігтів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей