Лікарі наголошують: вода є найкориснішою рідиною для організму. Але її вживання повинно бути правильним.
Пити чи не пити 2 л на день?
Потреби у воді в кожного організму індивідуальні. Дехто п’є лише воду, а хтось – соки, чай тощо. І враховувати слід сумарний об’єм рідини. Проте варто пам’ятати, що клітини нашого організму використовують лише воду. А для того, щоб її отримати з чаю та додатково очистити, організм витрачає багато ресурсу. Тож пити дійсно краще лише воду і в кількості не менше 1 л на день.
Вода з їжі
Якщо людина щодня ще й вживає супи, соковиті фрукти й овочі, то організм додатково отримує воду з їжі. І в такому випадку неможливо ще пити 2 л води на день. Тож зверніть увагу на свій раціон. Якщо переважають хлібо-булочні вироби, м’ясні страви, макарони тощо, то у вас точно є дефіцит води. Якщо ж основа вашого раціону – свіжі овочі, зелень, фрукти, то води вам потрібно значно менше.
Кислотність шлунку
Чимало, здавалось би, корисних напоїв впливають на роботу органів травлення. Морс, фреші, компоти сприймаються як корисні напої. Але в них є додаткові цукри, а також здатність впливати на кислотність шлунку. Чого не скажеш про воду в чистому вигляді.
До речі, мінеральна вода вимагає чіткого дозування. Нерідко люди намагаються перейти лише на мінералку. Але ця вода лікувальна! Вона не може вживатися постійно. Щодня не можна випивати більше 2 склянок мінеральної води, також це не може бути єдине джерело рідини. Ви обов’язково повинні також пити чисту негазовану воду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно пити кефір