Після обряду хрещення дитина отримує свій символ віри та єднання з церквою – натільний хрестик. Це особиста річ, яка має глибинний духовний зміст. І носите хрести потрібно все життя, не знімаючи. Дорослій людині неважко виконувати цю настанову, але як бути з маленькими дітками?
Головна порада для батьків – не купувати відразу для хрестика коштовний срібний чи золотий ланцюжок. Його можна використовувати у більш свідомому віці дитини, наприклад, у підлітковому. Тоді можна зробити подарунок хлопчику чи дівчинки у вигляді ланцюжка, освятити його в церкві й почати носити разом із хрестиком. До цього періоду більш надійним варіантом буде використання міцної мотузочки чи нитки. Бажано взяти її недовгу, аби хрестик більш тісно прилягав до тіла. Якщо шнурівка задовга, то дітки часто розривають її під час активних ігор і гублять хрестика.
Носити хрестик дитина повинна постійно – з моменту проведення обряду. Деякі батьки на таїнство купують зовсім недорогі варіанти, бо бояться, що хрестик вкрадуть у дитячому садочку. Коли дитина дорослішає, їй дарують коштовний хрестик. Цей вчинок не є правильним. Бажано, аби людина носила все життя саме той натільний хрестик, який отримала при проведенні таїнства. Змінювати його на новий можна лише у випадку, коли хрестик загубився.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою