Шафа-купе заслужено вважається одним з найбільш зручних і практичних предметів меблювання. Вони продаються готовими або ж виготовляються на замовлення, так що обрати якісні меблі в коридор під силу кожному. Розсувна конструкція дверей дозволяє економити простір, продумане внутрішній устрій допоможе навести лад і з легкістю знаходити потрібні речі. Головне – вибрати відповідну модель. Як же це зробити?
Де поставити розсувну шафу?
Ідеальний варіант для установки шафи-купе – готова ніша. Так ви заощадите на матеріалах, оскільки задніми, бічними і верхньої стінками для конструкції послужать відповідні поверхні ніші. Якщо мова йде про простору кімнатуі, то правильно буде встановити шафу-купе уздовж глухої стіни, зробивши його максимально містким. Для невеликого простору краще вибирати компактні конструкції. Можливо, оптимальним варіантом виявиться кутове розміщення.
Правильно вибрати і розташувати предмет меблювання допоможе досвідчений дизайнер, співробітник меблевого салону. Власникам компактних і вузьких прихожих краще звернутися за порадою до фахівця, який складе план і 3D-візуалізацію приміщення з урахуванням всіх розмірів і побажань замовника. Важливо правильно і точно розрахувати кожен сантиметр простору, оптимально задіявши вільну площу і залишивши достатньо місця для проходу і переодягання. Якщо ви не плануєте звертатися до фахівців офіційно, запитаєте поради на меблевих і будівельних форумах, знаючі люди напевно підкажуть, як правильно вибрати і встановити купейну шафу.
У вузьких прихожих шафи-купе нерідко ставлять в торцевій частині приміщення, де немає вікон, поруч із вхідними дверима. Якщо це неможливо, вам підійде слим-шафа глибиною до 45 сантиметрів. Її можна встановити вздовж стіни. Вона не настільки містка, як шафа стандартного розміру, оскільки штанги для одягу тут розташовуються перпендикулярно розсувним дверм, але все ж допоможе вирішити проблему зі зберіганням і навести порядок.
Тип, форма, розмір і конструкція шафи купе
Як правильно вибрати конструкцію, форму і розмір шафи-купе для передпокою? Для початку варто визначитися з габаритами і плануванням приміщення, вирішити, що саме ви хочете тут зберігати, а потім вже замовляти виїзд замірника або вибирати готову модель.
Розрізняють три основних типи шаф купе з дверцятами:
- Повністю вбудовані (бічними стінками, «підлогою» і «стелею» для них служить ніша або простір між двома архітектурними елементами);
- Частково вбудовані (наприклад, шафа, встановлений в кутку, що примикає до однієї або двох стін, колон і стіни прихожої);
- Пристінні (корпусні) або окремо стоячі (самостійні предмети меблювання).
Перевагами вбудованих або частково вбудованих шаф є економія коштів і матеріалів (немає необхідності у виготовленні повноцінного каркаса). Такі моделі ідеально вписуються в планування прихожої, не віднімаючи у неї зайвих сантиметрів. Вбудовані меблі не можна переносити з місця на місце, в тому числі при переїзді. При монтажі дверей і внутрішніх елементів порушується цілісність і обробка стін. Окремо стоять шафи позбавлені цього недоліку, але коштують вони дорожче (при використанні аналогічних матеріалів і фурнітури).
Як правильно вибрати розмір шафи в передпокій?
Габарити шафи-купе вибирають, виходячи з розмірів приміщення. У маленький передпокій поміститься компактна, але містка модель. У просторих холах розміри вбиральні з розсувними дверцятами обмежені лише побажаннями замовника. Втім, якщо мова йде саме про купейну шафу, у цього предмета меблювання теж є ліміт по довжині, ширині і глибині.
Висоту вбудованої шафи-купе прийнято обмежувати стелею, таким чином корпусні моделі виглядають більш органічно, стаючи продовженням стін. Крім того, у вузькому проміжку між «кришкою» і стелею буде накопичуватися пил, який нелегко прибрати. Якщо у вас в передпокої встановлені натяжні стелі, необхідно залишити зазйор між верхньою частиною шафи і стелею близько 50 см.
Стандартна висота купейної шафи – 240-250 см, глибина – до 65 см. У глибших ящиках шафи буде важко щось знайти. Глибина слим-шаф – 40-45 см. Максимальна висота – 260-265 сантиметрів, збільшити цей параметр не дозволяє граничне навантаження на розсувну систему. Якщо вам потрібна шафа більшого розміру, правильним рішенням буде складова конструкція, наприклад, з розташованими в верхній частині антресолями з окремими дверцятами.
Шафа може мати дві, три і чотири дверки, але при цьому ширина кожного полотна не повинна перевищувати 120 см, інакше напрямні та ролики не втримають навантаження. Оптимальна ширина полотна – 60 см, великі двері важко рухати, та й доступ до більшої частини речей буде обмежений.
За своєю конфігурацією купейні конструкції бувають:
- кутовими;
- лінійними;
- радіусними;
- фантазійної форми.
При всій своїй естетиці радіусні шафи коштують дорожче лінійних моделей.
Варіанти декорування шаф
В інтер’єрі декорування грає важливу роль. Саме тому зараз розроблено безліч варіантів декорування шаф-купе.
- Якщо меблі зібрано з ДСП або ж МДФ, то в якості декорації найчастіше використовується спеціальна плівка. Вона володіє відмінними експлуатаційними характеристиками, завдяки чому з неї можна робити імітацію самих різних типів обробки, починаючи від шкіри і закінчуючи деревиною та натуральним каменем.
- Дверцята зі скла дуже просто можна обробляти за допомогою спеціальних інструментів (піскоструйки). Це дає можливість майстрам створювати дуже красиві малюнки, які роблять продукцію ексклюзивною.
- Триплекс – це найбільш сучасний і радикальний спосіб прикрасити шафу. Методика дозволяє застосовувати фотодрук і спеціальну плівку, яка поміщається між стекол. Це не тільки захищає зображення від можливого впливу, а й надає склу більшу міцність.
- Зараз фотодрук можна наносити не тільки на скло, але і на саму поверхню шафи. Це робиться за допомогою широкоформатних принтерів і дозволяє створити дуже оригінальний виріб, що ідеально впишеться в інтер’єр приміщення.
- Самоклеюча плівка з друком. Такий варіант декорування шафи обійдеться власникам відносно не дорого, але при цьому дасть можливість кардинально змінити зовнішній вигляд виробу. Крім того, працювати з плівкою досить просто і тому процедуру декорації можна виконати своїми силами без залучення фахівця.
Крім таких досить складних прийомів фахівці з інтер’єру також застосовують і більш прості, в тому числі:
- розбивка площині шафи шляхом нанесення вертикальних і горизонтальних смужок;
- поєднання різноманітних матеріалів, які володіють неповторним кольором, а ще – особливої фактурою;
- установка освітлювальних приладів всередині шафи.
Підходьте до вибору шафи-купе в передпокій скрупульозно, розраховуючи наперед на кілька років його використання, тим більше якщо це буде вбудована ніша, а не готові корпусні меблі. А якщо вам все ж таки важко зробити вибір, звертайтесь до фахівців з 8rooms.com.ua за допомогою.