Те, що ви їсти після тренування, не менш важливе, ніж саме фізичне навантаження. Під час занять спортом організм використовує накопичену глюкозу у вигляді глікогену. І саме правильне харчування дозволить відновити запаси енергії, а тренування буде з максимально ефективним результатом.
Що не слід їсти після тренувань
Уникайте солодких та оброблених, рафінованих продуктів. Фруктові соки та смузі, випічка, рис, макарони – це все під забороною. Це група так званих «швидких» вуглеводів, які лише провокують тимчасовий стрибок рівня глюкози в крові. З цієї ж причини перекус у вигляді банану – невдалий вибір їжі. Після вживання швидких вуглеводів процес спалювання жирів уповільнюється – ефективність тренування зменшується в декілька разів.
У жодному випадку не вживайте агресивні для шлунку продукти: гостру, смажену, жирну їжу. Після тренування організм знаходиться у стані відновлення, а такі продукти завжди будуть важкою їжею.
А що можна їсти після тренування?
Обирайте серед різноманіття продуктів двох категорій: це білки та складні вуглеводи. Білок допомагає організму відновити м’язи, збільшити їхній об’єм, силові показники. Завдяки білку зменшується больовий синдром, а також ризик травмувань.
Складні вуглеводи містять декілька молекул цукру – сахариди. На відміну від простих вуглеводів, вони містять багато вітамінів, мінералів і клітковини. Складні вуглеводи планомірно відновлюють рівень енергії, не провокуючи стрибків цукру.
Варіанти після тренування:
- Омлет зі шпинатом.
- Бобові (нут, сочевиця, квасоля, маш).
- Горіхи.
- Ячна каша.
- Гречка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вживати горіхи, аби не нашкодити здоров’ю