Головна Школярі «Чарівний світ.UA»: персонажі української міфології оживуть у навчально-розважальному мобільному додатку

«Чарівний світ.UA»: персонажі української міфології оживуть у навчально-розважальному мобільному додатку

mamabook
150 Переглядів
козак

козакЯких казкових та кіношних героїв обожнюють ваші діти? А скільки з них ― питомо українські? 0,0%? Настав час усе змінити, і команду однодумців, яка хоче і може це зробити, уже зібрано. Знайомтеся: проект «Чарівний світ.UA».

«Ми почали проєкт «Чарівний світ.UA», тому що побачили проблему: попри те, що українська міфологія ― одна з найбагатших у світі, її персонажі майже не візуалізовані, маловідомі і знаходяться поза сучасним культурним контекстом, ― говорить автор і натхненник проєкту Нік Лисицький. ― Ми загорілися ідеєю змінити це: створити сучасні візуалізації українських міфічних героїв, діджиталізувати їх, популяризувати в Україні та вивести на міжнародний рівень.»

Цього року «Чарівний світ.UA» отримав державну підтримку у вигляді гранту Українського культурного фонду. Першим етапом проєкту стало створення навчально-розважального мобільного додатку з доповненою реальністю (AR) для дітей і підлітків. Це простий та цікавий спосіб познайомити юне покоління з багатством української міфології і дати йому власних, українських, героїв.

Презентація додатку «Чарівний світ.UA» запланована на осінь, а дізнатися більше та слідкувати за новинами можна на сайті проєкту.

міфологія

«До питання відтворення міфології ми підійшли дуже відповідально: співпрацюємо з кращими етнографами України. Наше завдання: максимально адаптувати міфологію до сучасних реалій, але водночас не спотворити її сутність. Для початку ми обрали 20 різних міфологічних персонажів, які за допомогою професійних ілюстраторів і програмістів буквально оживуть у віртуальній реальності і запросять у свій Чарівний світ. У додатку буде багато цікавої інформації і квізів, адже ми прихильники ідеї «навчайся, граючись,» ― говорить Нік Лисицький.

Для команди «Чарівний світ.UA» мобільний додаток ― тільки початок довгого амбітного шляху. У планах ― створення платформи для дослідження, діджиталізації та популяризації української міфології в Україні і світі. Потенціал проєкту величезний, адже міфічні персонажі «Чарівного світу» можна використовувати в різних секторах культури, мистецтва, туризму і для формування позитивного іміджу країни за кордоном.

Дізнайтеся більше про історію, ідеї та плани творців проекту Чарівний світ.UA, переглянувши відео-інтерв’ю з автором проекту, письменником Ніком Лисицьким та комунікаційними політиками Александером та Александрою Кроліковскі.

Читайте також