За статистикою, від проблем із тиском під час вагітності страждає 40-45% жінок. На жаль, це впливає не лише на стан і самопочуття майбутньої мами, але й може спровокувати розвиток ускладнень під час вагітності. Який тиск вважається нормальним і чому показники змінюються в залежності від триместру? Роз’яснення дає наш сайт Mamabook.
Що таке високий і низький тиск у вагітних
Високим тиском у вагітних лікарі називають показники в 140/90 мм рт.ст. і вище.
Низьким тиском для вагітних до 25 років вважається значення нижче 100/60 мм рт.ст. Для вагітних після 30 років артеріальна гіпотонія – це показники нижче 105/65 мм рт.ст.
Отже, нормальним тиском для вагітної вважаються межі, якими вони повинні бути й до вагітності. Це показники в 120/80 з допустимим відхиленням на 10% в обидві сторони.
Чому знижується тиск під час вагітності
Через дію гормонів вагітності прогестерону й естрогену знижується тонус судин, їхні стінки послаблюються.
В I триместрі систолічний тиск зменшується на 10-15 мм, діастолічний – на 5-15 мм. Тиск залишається пониженим і в II триместрі. А в III зазвичай піднімається до рівня, яким був до вагітності, або перевищує показники на 5-10 мм.
У гіпертоніків й гіпотоніків відбувається те саме. Самопочуття перших зазвичай покращується під час вагітних, а в гіпотоніків – навпаки, погіршується. Але гіпотонія викликає в лікарів менше хвилювань, оскільки вона значно рідше провокує ускладнення під час вагітності. Наприклад, у майбутніх мам із високим тиском часто бувають набряки, а цю проблему завжди потрібно корегувати і весь період виношування малюка тримати на контролі.
Як вимірювати тиск під час вагітності
Кожній майбутній мамі доведеться тримати на контролі показники артеріального тиску. Тому дуже важливо мати тонометр для домашнього користування.
Лікарі радять вимірювати тиск 2-3 рази на день чітко в один той самий час. Завести щоденник і фіксувати всі показники. Якщо буде тенденція до відхилення від норми, то записи слід показати своєму гінекологу. Чим раніше ви помітите зміни, тим легше запобігти ускладненням.
У яких вагітних часто діагностують проблеми з тиском:
- Вагітність у більш старшому віці.
- Жінки з ожирінням.
- Діагностовані ендокринні захворювання (наприклад, цукровий діабет).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним «Но-шпу»?