Коли у дитини здоровий зір, життя для неї виглядає райдужним і радісним. Але враховуючи високу частоту проблем із зором у дітей, батькам слід бути уважними до поведінки малюка з перших днів життя. Не ігноруйте прояви проблем, адже завдяки ультрасучасним методикам їх можна подолати ще а ранніх етапах.
Експерти центру vashezdorovie.dp.ua дадуть батькам цінні поради, на що звертати увагу та як часто слід обстежуватися в дитячого офтальмолога.
Зір у малюків
У перші місяці після народження батькам слід звертати увагу на те, як малюк сприймає світ навколо. Перший огляд, за допомогою якого визначають вроджені захворювання очей та можливі патології зорової системи, дитячі окулісти повинні проводити ще в пологовому. Та це не завжди так на практиці. Тож саме ваша уважність до дитини допоможе вчасно зреагувати на проблему.
Що повинно насторожувати:
- Малюк часто тре очі кулачками.
- В зоні щілини ока часто збирається сльоза.
- У дитини часто бувають нагноєння очей, кон’юнктивіти.
- Розмір очей незвичний або вони асиметричні.
- Малюк погано фокусує увагу на вашому обличчі, іграшках.
- Дитина почала ходити і часто наштовхується на предмети перед ним.
Перші професійні огляди
Дитяча офтальмологія рекомендує: у віці до 3 років дитині необхідно проходити огляд у лікарі кожні 6 місяців. А потім (за умов відсутності патологій) – 1 раз на рік.
Якщо малюк розвивається без відхилень, немає затримок у розвитку, то повну перевірку дитячого зору слід провести у віці 3 років. У цей період малюк вже розмовляє і може свідомо відповідати на запитання. Тож він зможе самостійно назвати лікарю назви зображених об’єктів (іграшок, тваринок тощо).
Під час прийому окуліст оглядає дно ока. Якщо будуть виявлені порушення зорових функцій, то призначається своєчасне лікування чи виписування окулярів.
Важливо! При травмі ока в будь-якому віці дитину слід негайно відвести на огляд до офтальмолога. Навіть якщо батькам здається, що травма несерйозна. Незначні удари здатні погіршити дитячий зір.
Школярі
Діти-підлітки дуже неохоче зізнаються, що починають погано бачити. Їх часто лякає перспектива ходити в окулярах. Звертайте увагу, як часто очі дитини червоні. Чи є сухість, сльозоточивість. Можливо, сильна реакція на світло. При цих симптомах обов’язково запишіться на консультацію до дитячого офтальмолога. Окрім окулярів, сьогодні є можливість носити й дитячі лінзи.
Також не слід ігнорувати профілактичні огляди в спеціалстів. Адже діти дуже багато часу витрачають на гаджети, що і є головною причиною стрімкого зниження гостроти зору.