Головна Здоров'я 5 важливих запитань і відповідей про УЗД

5 важливих запитань і відповідей про УЗД

mamabook
226 Переглядів
узд

уздСеред численної кількості сучасних методів діагностики УЗД визнаний одним із найбільш інформативних і безпечних. Незважаючи на популярність та універсальність цього способу обстеження органів і систем людського тіла, у пацієнтів досі виникає чимало запитань щодо особливостей проведення дослідження. Незнання формують і безліч міфів, упереджень, яким не слід вірити.

Медичний заклад «ДВ» та його експерти роз’яснюють, що слід знати про цей сучасний метод обстеження.

Які захворювання можна виявити за допомогою УЗД?

Оскільки при УЗД відбувається аналіз характеристик звукової хвилі, які відбуваються від поверхонь, це дозволяє оцінювати структурні характеристики органів: їхні межі, розміри, форму, щільність, співвідношення з іншими органами та судинами.

Ультразвук добре проходить через рідину, тобто тканини, які насичені водою. Повітряне середовище, навпаки, розсіює звукові хвилі. Отже, УЗД – ідеальний спосіб для обстеження стану «безповітряних» органів: ця діагностика дозволяє оцінити стан нирок, печінки, підшлункової, щитоподібної залози тощо. Але ця методика не використовується при обстеженні органів, які наповнені газами: шлунок, кишечник, легені.

Отже, УЗД застосовується для обстеження більшості внутрішніх органів людини і дозволяє виявити запальний процес, розвиток онкології, утворення каміння, стані і функціонування судин, серця, наявність патологічних рідин у грудній чи черевній порожнинах.

щитовидка

Чи можна робити УЗД вагітним?

Звичайно! Ультразвукове дослідження визнано одним із найбезпечніших. І для вагітних зазвичай це єдиний спосіб діагностики. Що дозволяє виявити УЗД під час вагітності:

  • Підтвердити сам факт вагітності.
  • Переконатися, що відсутній ризик позаматкової вагітності.
  • На ранніх термінах виявити патології і в мами, і в плода.
  • УЗД показує багатоплідну вагітність.
  • Можливість визначити точні терміни вагітності.
  • Важливий контрольний огляд і оцінка стану жінки безпосередньо перед пологами.

Коли робити УЗД вагітним?

Планові обстеження вагітних називаються скрінінгами. За період виношування малюка їх повинно бути, як мінімум, три.

  • З 12 по 14 тиждень.
  • У термін на 20-ий або 24-ий тиждень.
  • Період з 32 по 34 тиждень.

За необхідності, для більш детальної інтерпретації діагнозів чи важливості постійного контролю за розвитком плоду, стану матері, лікар може призначати додаткові обстеження. Це вже питання індивідуальне.

узд

Як часто можна робити УЗД?

При кожній необхідності контролю стану здоров’я. Ультразвукове обстеження вважається безпечним і фінансово прийнятим методом дослідження. Навіть якщо вас нічого не турбує, краще 1-2 рази на рік робити контрольні УЗД органів черевної порожнини, нирок, щитовидки і не пропустити розвиток захворювання, ніж лікуватися при запущеній формі хвороби.

Як часто робити УЗД молочних залоз?

Відвідування лікаря-мамолога, як і гінеколога, повинно відбуватися двічі на рік. Це контрольні огляди, які в жодному випадку не слід пропускати. Статистика демонструє дуже часті випадки жіночої онкології. Тож не слід ігнорувати обов’язкові відвідування лікарів. Важливо також привчати дівчаток-підлітків до уважного ставлення до свого здоров’я. Вже з моменту початку менструації дівчинка також повинна вперше відвідати мамолога й у подальшому ходити до жіночих лікарів хоча б 1 раз на рік.

Читайте також