Головна Малюки Як лікувати горло у немовлят: рецепти, що робити заборонено

Як лікувати горло у немовлят: рецепти, що робити заборонено

mamabook
4086 Переглядів

Причин запалення горла у грудничка може бути декілька. В одних випадках запальний процес провокує вірус, в інших – ріжуться зубки, у третіх – наслідки прояву алергії. Тож перш ніж розпочати лікування, необхідно з’ясувати причину захворювання малюка. Наш сайт  Mamabook підкаже, як діяти батькам і які методи лікування використовувати.

Які міри слід виконувати

Аби ефективно та швидко вирішити проблему, слід обрати комплексне лікування та виконувати відразу декілька важливих настанов:

  1. Очищувати носик від слизу (бо інфекція в горлі може бути причиною запалення слизовою в носі).
  2. Зволожувати слизові оболонки.
  3. Застосовувати місцеві антибактеріальні засоби.
  4. Укріплювати імунітет.
  5. Вигодовувати материнським молоком.

Рецепти лікування хворого горла в малюка

При червоному горлі слід закрапувати малюку в рот настій ромашки, у ніс крапати розчин морської води (дозування визначає лікар). При сильному нежиті з активним виділенням слизу рекомендовано використовувати підсушуючи засобі (наприклад, «Протаргол»). Якщо причиною запалення була бактеріальна інфекція, то призначаються антисептичні краплі в горло («Мірамістин»).

Важливо! Немовлятам можна давати ліки лише у формі крапель. Спреї можуть спровокувати отит, ларингоспазми та інші проблеми носоглотки.

Багато пити

Слід регулярно зволожувати горло та не допускати пересушування слизової оболонки. Для цього дитині часто, але невеликими порціями дають теплі рідини. Якщо грудничок уже на прикормі, то йому дають теплу столову воду, теплий ромашковий чай, підігріти узвар чи ягідний морс.

Якщо малюк у віці до 6 місяців, то давати йому можна виключно воду та прикладати частіше до грудей.

Лікування материнським молоком

Найефективніша лікувальна процедура для малюка – прикладання до грудей. Молоко матері містить достатню кількість вітаміну С, необхідного під час застуди, мінералів, а також жирів. Склад грудного молока захищає малюка від зневоднення. Також жирна консистенція змащує горло, що полегшує біль, знімає сухість. Імуноглобуліни та корисні молочнокислі бактерії захищають вразливу слизову від стрімкого розвитку патогенних мікроорганізмів.

Оброблення червоного горла протимікробними засобами

Обмотайте вказівний палець стерильним бинтом, мокніть його у лікувальний розчин – “Йодинол”, “Люголь”, “Тонзілгон”, відвар ромашки чи дубової кори. Змажте задню стінку горла та корінь язика. Дітям старше 7 місяців вже можна давати “Тонзілгон” для внутрішнього прийому, розбавивши його водою.

Правильний мікроклімат

Червоне горло довго не загоюється, якщо у дитячий кімнаті пересушене повітря. Забезпечте дитині правильний режим.

Вологе та чисте свіже повітря – запорука швидкого лікування горла в немовляти. Оптимальними параметрами вважаються:

  • Температура приміщення від 18 до 22 градусів.
  • Вологість від 50 до 60 %.

Тому рекомендовано щоденне вологе прибирання та провітрювання приміщення 3-4 рази на день по 30 хвилин.

Що не можна робити при хворому горлі

Не займайтеся самолікуванням. Особливо, коли неможливо чітко з’ясувати причину захворювання. До огляду лікарем ви можете проводити профілактичні дії: промивати ніс, крапати горло, змазувати горло та корінь язика, провітрювати в кімнаті, давати теплі напої.

Профілактичні дії слід розпочати відразу, як тільки ви помітили проблему. Це допоможе уникнути розвитку серйозних ускладнень.

У жодному випадку не купуйте самостійно протимікробні ти противірусні препарати. І нізащо не давайте малюку антибіотики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Догляд за очима, носом, вухами, нігтями новонародженого

Читайте також