Головна Малюки Догляд за очима, носом, вухами, нігтями новонародженого

Догляд за очима, носом, вухами, нігтями новонародженого

mamabook
540 Переглядів

Про необхідність щоденного купання малюка знає більшість батьків. А які ще гігієнічні процедури слід виконувати? Що можна і безпечно робити в догляді за новонародженим малюком? Наш сайт Mamabook дасть важливі рекомендації батькам.

Чищення очей

Ця процедура не є щоденною. Чищення виконується по необхідності – постійно слідкуйте, у якому стані очі малюка.

Як правильно чистити? Візьміть ватний тампон та змочіть його в кип’яченій воді, яка вистигла до температури 35-40 градусів. Очі промиваються від зовнішнього краю до внутрішнього.

Важливо! Для кожного ока використовується індивідуальний тампон. Якщо раптом почала розвиватися інфекція, то ви рознесете її на обидві сторони, використовуючи єдиний для очей тампон.

Чищення носа

Як і у випадку з очима, прочищати ніс щоденно немає необхідності. Чистка проводиться у випадку, коли закладені носові проходи заважають грудному вигодовуванні. Причиною може бути зригування дитиною молочка через ніс – утворюються «молочні кірочки». Або ж у кімнаті, де знаходиться малюк, дуже сухе повітря, тож носові проходи висихають та покриваються кірочками, які слід розмочувати.

Як чистити? Перед початком процедури обидві ніздрі зрошуються розчином типу «Аквамаріс». За допомогою вати скрутіть міцний джгутик, змочіть у теплу кип’ячену воду та акуратно прочистіть обидва носові ходи. Рухати джгутик потрібно ніби вкручуючись. Не варто перейматися, що ви не можете повністю очистити проходи. У дитини ця маніпуляція викличе подразнення слизової – і після декількох чхань носик сам прочиститься.

Якщо часто чистити ніс, то ви спровокуєте набряк слизової, адже вона покрита щільно покрита судинами. І такі маніпуляції лише ускладнять дихання.

 

Чищення вушок

Слухові проходи новонароджених не можна чистити взагалі! Протирати ватним диском, змоченим у теплій кип’яченій воді, можна лише вушні раковини, не заглиблюючись усередину.

Обрізання нігтів

Перший раз обрізати нігті малюку можна вже після виписки з пологового будинку під час купання з милом. Нігтики повинні добре розм’якнути. Для підстригання використовуються ножиці із безпечними заокругленими кінцями. Краще всього виконувати процедуру, коли малюк спить. На пальчиках рук нігті стрижуть із закругленням кутів, а ні ніжках – рівними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно купати новонародженого: частота, температура води, тривалість

Читайте також