Жовтизна емалі – не вирок. Не поспішайте йти на дороговартісні процедури в стоматологічних клініках. Сьогодні існує безліч доступних та ефективних засобів, які дозволяють у домашніх умовах зробити зуби значно білішими. Наш сайт Mamabook підкаже, як правильно це зробити.
Спосіб 1. Чищення содою
Достатньо подивитися, з якою легкістю сода впорається із нальотом на каструлях чи мийці. Сода – дуже делікатний та дрібний абразив. Існує помилкова думка, що сода здатна пошкодити та подряпати емаль. Навпаки, змочена сода має дуже м’яку структуру. Вже після двох тижнів регулярного чищення содою можна помітити, як зуби стають світлішими. Содою можна повністю замінити вашу зубну пасту або ж додавати її до засобу при кожному чищенні.
Окрім відбілювання, сода прибирає патогенну флору в ротовій порожнині. А це – профілактика кровотечі ясен та неприємного запаху.
Спосіб 2. Кокосова олія
Про дивовижні властивості цього продукту знають в усьому світі. Чимало американців використовують олію кокосу з метою відбілювання емалі. Численні дослідження довели, що цей метод працює. Олія добре знімає вже утворений жовтий наліт. Але в засобу є ще одна важлива перевага. Кокосова олія погано змивається звичайною водою. Ополіскуючи ротову порожнину після чищення, ви не помітите, як зуби покриються тонкою прозорою плівкою. Це чудовий захист емалі від продуктів, які здатні підфарбовувати зуби своїми кислотами.
Спосіб 3. Вугілля
Знайомі кожному таблетки активованого вугілля здатні творити дива. Сьогодні серед прихильників здорового способу життя дуже популярні зубні щітки та нитки із вугіллям, також зубні пасти й порошки з вугіллям у складі. Сам метод чистки був вигаданий в Індії. Чимало місцевих мешканців не користуються зубними пастами, а чистять зуби саме чорним порошком. Для чищення потрібно подрібнити 1 таблетку, посипати на щітку та ретельно почистити всі зуби. Як і у випадку з содою, активоване вугілля – це ефективний захист від бактерій та їхнього руйнування емалі.
Спосіб 4. Яблучний оцет
Цей засіб не замінить вам зубну пасту чи порошок, оскільки не виконує механічну чистку, як у випадку із содою, активованим вугіллям. Але яблучний оцет гарно відбілює емаль, не завдаючи їй шкоди. Також оцет не провокує чутливість. Для процедури важливо обрати саме органічний 5%-вий яблучний оцет. Спочатку потрібно почистити зуби звичним для вас способом за допомогою звичайної пасти. Потім, змочивши чисту щітку в оцет, ретельно пройтися по поверхні зубів. Еліксири-ополіскувачі використовувати після цього не можна.
Спосіб 5. Куркума
Як би дивно це не звучало, але яскраво-жовтий порошок куркуми дуже гарно відбілює зуби. Ще один чудовий метод, який походить з Індії. Там куркума присутня в щоденному раціоні, що вже дозволяє місцевому населенню не мати проблем із жовтизною зубів. Якщо ви хочете спробувати цей варіант, то куркуму можна змішати із невеликою кількістю зубної пасти, нанести на зуби та залишити на 5 хвилин. Потім ретельно почистити їх мокрою зубної щіткою без будь-яких засобів. Виконується ця процедура перед сном 2 рази на тиждень.
Спосіб 6. Свіжа полуниця
Смачна ягода ще виявилася дуже ефектним методом відбілювання зубів. За літній сезон можна гарно прибрати жовтизну емалі, щоденно вживаючи свіжі полуниці. У цьому випадку продукт використовується замість ополіскувача. Після кожного прийому їжі з’їдайте жменьку ягід, ретельно розжовуючи поверхнею всіх зубів.
Спосіб 7. Ефірні олії
Їхній принцип дії дуже нагадує кокосову олію. Завдяки захисній ліпідній плівці емаль цілий день покрита невидимим водовідштовхуючим шаром. Барвники з їжі та напоїв не контактують із зубною поверхнею.
Як використовувати ефірні олії для відбілювання:
- Найкраще підходить олія чайного дерева або будь-якої хвойної породи.
- При кожному чищенню зубів наносьте на щітку 2 краплі натуральної олії.
- Зверху вичавлюйте звичайну зубну пасту.
- Чистіть зуби звичним для вас методом.
Спосіб 8. Перекис водню
Аби цей метод відбілювання не був агресивним, важливо дотримуватися пропорцій. По-перше, для відбілювання підходить лише 3%-вий перекис. По-друге, його не можна наносити безпосередньо на емаль. В 30 мл води змішайте 20 крапель перекису. Візьміть марлю, намотайте навколо пальця, мокніть у розчин та ретельно пройдіться по всій поверхні зубів. Ополосніть порожнину рота водою через 2 хвилини після процедури. Виконувати краще перед сном 1-2 рази на тиждень. Окрім помітного відбілювання, перекис вирішує проблему активного розмноження бактерій. А це і профілактика кровотеч, і неприємного запаху.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому жовтіють зуби: 6 головних причин