Головна Здоров'я 5 шокуючих фактів про комарів, яких ви не знали

5 шокуючих фактів про комарів, яких ви не знали

mamabook
3900 Переглядів
Комар

КомарПочинаючи з травня, надокучливі упирі починають атакувати на вулицях та в оселях. Більшість з нас ненавидить комарів за набридливе дзижчання. І насправді ми дуже мало знаємо про цих комах.

Наш сайт  Mamabook підготував цінну інформацію, яка вас здивує та змусить захищатися від комарів більш надійно.

 

Факт 1. Не тих комірів боїмося

Більшість з нас дуже боїться комарів величезних розмірів, помилково називаючи «малярійними». Насправді ці комахи із довгими лапами так і називаються: комарі-довгоніжки. Вони справжні вегетаріанці та харчується нектаром! Ці комарі не п’ють з нас кров та не кусають. Тож не слід їх боятися.

Комар

Комарі-довгоніжки, яких не потрібно боятися!

Комар

Так насправді виглядає малярійний комар!

 

Факт 2. Людина витримує не більше 500 укусів

Статистично підраховано, що людське тіло здатне витримувати до 500 укусів комарів. Але це за умови, що у вас немає алергічної реакції на слину комах. Якщо ви дуже чутливі до комарів, то навіть один укус здатен спровокувати серйозну алергічну реакцію. До речі, алергія на комарів називається куліцидоз.

 

Факт 3. Москітні сітки – не захист!

Ви помічали, що навіть у квартирах з москітними сітками можна зустріти кровопивцю? Виявляється, чимало комарів зимують у нас на балконах, а з настанням тепла активуються в квартирах. Також вони з легкістю проникають з під’їздів, коли ви заходите до оселі. Виявилося, що вони навіть вміють рухатися по вентиляційних шахтах у пошуках жертви. Тож до вас з легкістю може потрапити сусідський комар.

комар

Факт 4. Небезпечні хвороби

Різні види комарів у світі переносять чимало інфекцій (близько 50 захворювань). Найнебезпечніші з них:

  • Жовта лихоманка.
  • Малярія.
  • Дирофіляроз.
  • Туляремія.
  • Лімфатичний філяриатоз.
  • Гепатити С та В.
  • Хвороба Лайма.
  • Вірус Зіке.
  • Лейшманіоз.

Особливо небезпечний для нас дирофіляроз. Разом з укусом комарів до крові потрапляють черви. І вони передаються на території України лише комарами. У місці комариного укусу з’являється і розростається мікропухлина. У ній і ховається гельмінт. З моменту комариного укусу до проявів перших симптомів захворювання проходить 3-12 місяців! За цей час черв розростається та починає рухатися під шкірою. Проникати він може навіть в око – і в такому випадку потрібне хірургічне втручання!

 

Факт 5. Небезпечні лише самки

Як виявилося, кров п’ють лише самки комарів. Їм вона необхідна для відкладання яєць. А от самці всіх видів комарів харчуються виключно нектаром.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Параліч обличчя, або чому не можна спати з мокрим волоссям

плашка

Читайте також