Про користь грецьких горіхів для здоров’я було відомо ще з часів самого Гіппократа. «Батько медицини» вже тоді писав трактати з рекомендаціями давати цей горіх дітям та літнім людям. Сучасна медицина детально вивчила хімічний склад та цілющі властивості цього продукту.
Яку ж користь дає нам грецький горіх? І кому його рекомендовано не вживати?
На ці запитання відповість наш сайт Mamabook
Важливий для дитячого організму
Грецький горіх завдяки вітамінам групи В, вітаміну Е та РР, зв’язці мікроелементів магній-цинк-натрій дає потужну підтримку нашому мозку. З метою профілактики затримки розумового розвитку педіатри радять давати цей горіх дітям щоденно, починаючи з віку 2 років. Щодня дитині до 12 років потрібно з’їдати 5-7 горішків.
Важливий грецький горіх як для молодого організму, так і майбутнім малюкам. Вагітна жінки повинні також взяти за звичку з’їдати 1о горіхів на день. Магній, цинк та натрій допоможуть правильній закладці клітин головного мозку, розвитку нервової системи майбутнього малюка. Аби підтримувати роботу мозку в чудовому стані, ці диво-горішки варто вживати частіше й людям похилого віку.
Яку користь дають горіхи школярам та дошкільнятам:
- Покращення пам’яті.
- Здатність концентруватися.
- Швидко думати та реагувати.
- Знизиться втомлюваність.
- Здатність сприймати великі об’єми інформації.
- Спокійний, глибокий сон.
Здоров’я кровоносної системи
Грецький горіх – ефективна профілактика сезонної анемії, атеросклерозу, тромбозу, варикозного розширення вен. Мононасичені жирні кислоти в складі горішків покращують еластичність стінок капілярів, кровоносних судин, серцевих м’язів. Грецький горіх при щоденному прийомі тривалістю в 2-3 місяці підвищує кількість гемоглобіну, знижує холестерин та цукор, покращує загальну формулу крові. Завдяки жирним кислотам прискорюється оновлення клітин крові. Тому грецький горіх обов’язково потрібно вживати після перенесеної застуди, у період сезонної епідемії, при сильних кровотечах. З тієї ж причини корисний горіх і для вагітних. Цей продукт допоможе правильній закладці кровоносної системи малюка, буде давати профілактичний ефект анемії в матері. Адже недокрів’я – частий діагноз серед вагітних.
Для чоловічої сили
Проблеми з потенцією можуть вирішити особливі продукти харчування. І до цього списку афродизіаків відноситься й грецький горіх. Він посилює статеве бажання, підвищує лібідо хімічним шляхом. Вдалий склад мікроелементів та амінокислот сприяє омолодженню репродуктивної чоловічої системи, на фізіологічному рівні впливає на прояви чоловічої потенції. Не даремно лікарі наполегливо рекомендують чоловікам активно починати їсти грецькі горіхи за 2-3 місяці до запланованої вагітності. Як показали клінічні дослідження, продукти-афродизіаки покращують якість сперми. І це підвищує шанси на вдале запліднення.
Інші корисні властивості грецьких горіхів:
- Стимулюють перистальку кишечника, допомагають при заорпах.
- Корисні для очей.
- Настійка з горіхів використовується як заспокійливий засіб.
- Укріплює імунітет.
Протипоказання
Кому не можна їсти грецькі горіхи? Алергія на грецькі горіхи є достатньо поширеним явищем. Тому дітям та вагітним на пробу можна взяти лише половинку горіха. Якщо не з’явилися подразнення, висипи, біль у животі, то на наступного дня можна спробувати цілий горішок. І так поступово збільшувати кількість до норми.
Не можна вживати людям, у яких діагностували шкірні захворювання. Навіть 2-3 горішки нерідко провокують загострення псоріазу, екземи, нейродерміту.
Грецький горіх не є дієтичним продуктом, у нього висока калорійність. Горіх не можна вживати людям з ожирінням та тим, хто схильний до швидкого набору ваги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити цукор
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!