Тяга до солодкого – слабкість багатьох з нас. Але бажання їсти солодке – не причина слабкого характеру або просто погана звичка. Відповідь прихована в проблемах з вашим здоров’ям.
Важливо розуміти, що цукор викликає справжню хімічну залежність, тому відмова від солодкого можлива. Але! Цей процес повинен бути грамотним та поступовим.
Як же позбутися бажання їсти солоденьке? Поради дає наш сайт Mamabook
Крок 1. Причина вашого постійного бажання їсти солодке криється в особливості цукру як речовини. У цукру дуже високий глікемічний індекс. Як тільки ви з’їли тістечко чи цукерки – рівень глюкози в крові різко підстрибує. Це смертельно для організму. Тому заради власного спасіння організм починає виділяти велику кількість інсуліну – він й нейтралізує цукор. Але оскільки цукор підскочив різко, то організм оцінує цю ситуацію як критичну. Тому й інсулін виділяється у занадто великій кількості. Що відбувається? Цукор вже нейтралізований, а зайвий інсулін залишився та вже готовий до роботи. Тому вже сам організм подає вам небезпечний сигнал: «Давай ще цукру!» У вас починається справжній жор. З’їли шматочок торту – і вже не можемо зупинитися, готові протягом дня продовжувати їсти і їсти солоденьке.
Тому крок номер 1 звучить так: навчіться за раз з’їдати НЕВЕЛИКУ кількість солодкого. Зменшуючи порції, ви доб’єтеся того, що не так швидко і не у такій кількості організм знову попросить солодке.
Крок 2. Не відмовляйтеся від цукру різко. Будь-які неочікувані зміни, навіть корисні, організм сприймає як стрес. Тому різка відмова від цукру буде сприйматися організму крайнє негативно. Не варто «з понеділка» жити без цукру. Спробуйте з понеділка не їсти солодку випічку, з середи – класти в чай або каву на 1 ложку цукру менше, через тиждень – і зовсім пити напій без цукру. Коли у вас не буде різких стрибків цукру в крові – ви побачите, як легко вам буде жити без солодкого.
Крок 3. І, нарешті, найважливіший та грамотний крок. Чому нам так хочеться солоденького? Тому що організм не отримує потрібну кількість вуглеводів. Ми постійно виснажуємо себе дієтами, овочевими салатами та розвантажувальними днями, а потім…зриваємось. Важливо принципово перебудувати свій раціон. Візьміть за правило – з’їдати вуглеводи на сніданок та ще порцію на обід. Ви можете їсти будь-які каші, крупи, картоплю, інколи лапшу або спагеті. Але важливо, аби прийом цих продуктів був до 15 годин дня. Ви отримаєте повне насичення, а в другій половині харчуйтеся легкою білковою їжею – м’ясо + салатик, омлет + салат, риба + овочі. Як тільки ви перестанете морити себе голодом та отримаєте достатню кількість вуглеводів – ви ВЗАГАЛІ не будете хотіти солодкого. На перебудову організму на такий раціон у вас піде 2 тижні. Повірте, вам сподобається жити без цукру. А головне – це дійсно легко!
Будьте здорові!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити цукор
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!