Більшість з нас знають про використання кокосової олії в косметичних цілях – у якості маски для волосся, ефективного зволожуючого крему для обличчя та тіла. Але як правильно приймати олію кокоса в їжу? Виявляється, це безцінний та унікальний продукт.
Поради дає наш сайт Mamabook
Цінність кокосової олії
Дієтологи називають кокосову олію унікальним, дивовижним продуктом. У чому користь цієї олії для здоров’я?
- Покращення роботи нервової системи
- Профілактика хвороби Альцгеймера
- Зниження холестерину
- Потужний антибактеріальний, противірусний, протигрибковий засіб
- Підвищення імунітету
- Покращення стану шкіри, волосся
- Омолоджує організм
- Захищає серце та судини
- Прискорює обмін речовин
- Нормалізує процес травлення
- Яку кокосову олію можна вживати в їжу
- Максимально корисна кокосова олія холодного віджиму. Шукайте олію з поміткою extra virgin.
Яка кокосова олія на смак
Багато людей вважає, що ця олія солодка. Думають, що з’їдять щось схоже на батончик «Баунті». Насправді в олії яскраво виражений кокосовий смак, але зовсім несолодкий. Але при цьому дуже приємний, насичений. Якщо відрізати шматочок кокосової олії, то її можна смоктати наче смачний льодяник. Повірте, його з радістю будуть їсти навіть діти.
Де зберігати кокосову олію
Олію потрібно тримати в холодильнику. Обов’язково в герметично закритій ємності – чере підвищену вологу та доступ повітря олія може покриватися цвіллю. Тому ідеальним варіантом є зберігання в скляній тарі. Зверніть увагу, олія при кімнатній температурі стає кришталево прозорою, рідкою. А от в холодильнику вона стає твердим білим брикетом, який можна відколоти хіба що ножем.
Кокосова олія та мікрохвильова
Якщо вам потрібна олія в рідкому стані, то заздалегідь дістаньте її з холодильника. Або розтопіть на паровій бані. Але в жодному випадку не топіть у мікрохвильовій печі! Мікрохвильова змінює молекулярний склад продуктів, тому всі цінні властивості олії будуть втрачені.
Кокосова олія та хвороба Альцгеймера
Вважається, що кокосова олія ефективно протидіє старінню нервових клітин, сприятливо впливає на функціонування мозку. Тому з метою профілактики хвороби Альцгеймера рекомендується щоденно вживати 1 столову ложку олію кокосу.
Кокосова олія у випічці
Чудовий замінник маргарину та вершкового масла. Які пропорції використання? 50 г вершкового масла можна замінити 2 столовими ложками топленої кокосової олії. Випічка з кокосовою олією виходить дуже ніжною, ароматною, повітряною. Ви будете здивовані, наскільки ідеально вона підходить для будь-яких видів десертів – кекси, коржі для тортів, печива, булочки, креми.
Кокосова олія для обсмажування
Оскільки кокосова олія несолодка на смак, то в Азії на ній смажать рис, овочі та інші продукти. Спробуйте і ви – виходить дивовижне поєднання. До того ж, ця олія дуже безпечна для обсмажування та має високу точку диміння.
Кокосова олія в напоях
Можна розтопити кокосову олію та додавати її до молочних шейків, коктейлів, чаю, кави.
Морозиво з кокосовою олією
Якщо ви готуєте домашнє морозиво, то замість вершкового масла сміливо можете класти кокосову олію. Вона дає морозиву густу консистенцію і, звичайно ж, дивовижний смак та аромат!
Кокосова олія в кашах
Якщо діти відмовляються їсти вівсянку, манку та інші каші, то додайте в тарілку 1 столову ложку кокосової олії. Ваші діти попросять ще!
Будьте здорові!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 корисних звичок для вашого здоров’я
Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!