Головна Здоров'я Ромашка лікарська: збір, лікувальні властивості

Ромашка лікарська: збір, лікувальні властивості

mamabook
1744 Переглядів

Ромашковый чай: польза и противопоказанияРомашка – одна з найпоширеніших лікарських рослин в Україні. Вона росте по всій території країни, має широкий спектр цілющих властивостей. Як правильно збирати та зберігати ромашку аптечну? Та як її використовувати з лікувальною метою. 

Збір і заготівля ромашки
Ромашка є універсальним цілющим засобом, як зовнішнього, так і зовнішнього застосування. Найчастіше в лікувальних цілях використовують суцвіття цієї рослини. Для ванн заготовлюють стебла та листя.

Велику роль відіграє час збору та сушки. Цілюща властивість набагато дієвою, якщо правильно провести заготовки рослини. Збір і заготівля вимагає якомога більше уважності та відповідальності. Вдалим часом для даних процедур є період цвітіння, 3-5 день. І в цей час рослина володіє великою кількістю корисних властивостей. Сушити ромашку необхідно в спеціально обладнаних місцях. Умови сушки – провітрюване приміщення і 45-градусний температурний режим. Повністю збирають рослини для ванн і заготовлюють у пучках. За допомогою водяної пари ромашку переганяють в маслянисту рідину.

Лікувальні властивості ромашки
Ромашку вживають як ліки, як зовнішньо, так внутрішньо. У народі вона відома, як антибактеріальне і заспокійливий засіб. Рослина використовують для лікування гострих шлункових розладів, зниження запальних процесів. Для внутрішнього застосування використовують ромашковий чай, який нормалізує роботу шлунка і жовчного міхура, очищає слизову оболонку і знімає хронічні запалення. Чай п’ють три рази в день перед їжею, без цукру. Відмінне цілюще поєднання ромашки з мелісою і м’ятою.

Трав’яниста рослина як зовнішнього застосування, має відмінний протизапальну дію. Тому його використовують при пораненнях. Прикладають компреси для швидкого загоєння ран. Якщо ви хочете зняти запалення слизової оболонки горла, полоскати його ромашковий настоєм. Можна також підмиватися відваром. Процедура допомагає знімати запалення і подразнення статевих органів. Непогано приймати ромашкові ванни. Вони ефективні при нежиті, гострих і хронічних захворюваннях слизової оболонки носа та носоглотки.

Дана форма лікування не гарантує стовідсоткового одужання. Ми можемо заперечувати факт того, що вона взагалі не ефективна. Ромашкові ванни надають дію на організм, крім цього лікування не складно у виконанні. Результат гарантований. Потрібно пам’ятати, що ключ до успіху це пропарювання тіла. Лікувальна дія набагато цілющою при ваннах, ніж при полосканні або підмиванні. Медики стверджують, що пара впливає на всі органи людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 найкращих рецептів чаю від застуди

Побічна дія та протипоказання
Ми знаємо, що ромашка володіє дуже корисними властивостями, але не потрібно забувати і про факти протипоказання і побічні ефекти цієї рослини. Особливо обережними потрібно бути в дозах застосування та курсі лікування. Курс лікування не повинен тривати роками. Головними побічними діями при зловживанні та передозування є запаморочення, нервова напруга, інші неприємності. Лікарі не рекомендують протирати очі ромашковий настоєм.

Рецепти, настойки і відвари з аптечної ромашки
Відвар на основі суцвіть ромашки: столову ложку сировини заливають склянкою кип’яченої води, попередньо наполягають півгодини і проціджують. Цей засіб використовують для протирання роздратованого шкірного покриву, зняття вугруватого.

Настій з ромашки: 200 мл окропу заливають 2 ст. л. квіток ромашки, попередньо наполягають 20 хвилин і проціджують. Вживають в гарячому вигляді. Дозування – по 50 мл 2-3 рази на день. Допомагає при метеоризмі, спазмах кишечника, проносі, простудних захворюваннях. Також настій має потогінну дію.

Компреси з ромашки: 2-3 їдальні ложки суцвіть ромашки розмішують в 2-3 ст. л. кип’яченої води. За допомогою марлі прикладають на місця болю. Примочки використовують при ударах і ревматизмі, набряках і фурункулах, опіках і болях у суглобах, головних болях, а також при екземі.

чашка, чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також