Дитячі психологи вважають, що характер та вміння хлопчика напряму залежать від того, які іграшки йому купували в дитинстві. Адже не варто купувати іграшки, керуючись загальноприйнятими правилами, обираючи іграшки великі, яскраві і, як правило, абсолютно некорисні.
Варто зробити ставку на розвиваючі іграшки, які допоможуть дати дитині правильні навички, вміння, розвинути логічне мислення і навіть підкорегувати характер.
Коли у вас підростає хлопчик, вам стає цікаво, які ж іграшки зацікавлять вашого малюка. Традиційні «чоловічі» іграшки – це різноманітна техніка, конструктори, транспорт. Таких іграшок настільки багато пропонується в магазинах, на ринку і в інтернеті, що губишся у виборі.
Вашого допитливого чоловіка може зацікавити пожежна або гоночна машина – і їх, і інші машинки можна віднести до розвиваючих. Ви не пошкодуєте про те, що купите синові пожежну, гоночну машину або автоприцеп: вони багатофункціональні, оснащені звуковими і світловими ефектами, а грати ними – одне задоволення!
Говорячи про машинки, варто відзначити, що в ранньому віці найбільш відповідними можна вважати машинки з кузовом. У них можна щось складати і перевозити. Машинки варто вибирати разом з малюком, часом буває важко визначитися з вибором. Мрією багатьох чоловіків, як маленьких, так і великих, є вертоліт, радіокерована машинка, гоночні траси і залізниці.
Зброя також завжди актуальна. Хлопчики люблять уявляти себе героями, вони беруть участь в битвах і боях. Тому захистити свою дитину від зброї навряд чи вийде. Рано чи пізно малюк побачить, що нею грають інші хлопчики, і, безсумнівно, захоче таку іграшку собі. Не переживайте з цього приводу. Адже гра – це не реальність, а лише кумедна імітація фільмів і мультиків, і просто прояв багатої дитячої фантазії.
При чому, дитина не завжди грає у війну – в якості альтернативи, хлопчик може використовувати зброю для захисту від бандитів або грати в міліцію. Вам потрібно звертати увагу скоріше не на те, у що він грає, а як він грає. Але якщо вам не подобаються його ігри, постарайтеся переключити сина на більш мирні й цікаві ігри.
Це можуть бути розвиваючі ігри для його віку, малювання, ліплення, конструювання. Зазвичай, всі дошкільнята люблять щось майструвати і будувати. Конструювати будівлі або містечка – це не тільки захоплююче заняття, але і розвиваюче за своєю суттю. Ви розповідаєте дитині, з чого складається будинок (дах, двері, стіни, вікна). Деталі також різноманітні, і дитина знайде їм застосування. Для хлопчиків 3-5 років особливо корисними будуть пазли різних видів, конструктори, а також набори для творчості (наприклад, на тему майстрування, ремонту).
Якщо вашому синові подобається певний герой мультфільму, або він просить вас давно купити йому дитячий набір, не відкладайте на потім. Адже ваш син така ж людина, як і ви, зі своїми інтересами і бажаннями, варто пам’ятати про це, а іграшки збагачують і розвивають його маленький внутрішній світ.
Фото: якісні пазли для дітей різного віку (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)