Вітер, мороз, холод, різкі перепади температур, зневоднення – це потужні стреси для шкіри, які вона вимушена переживати кожну зиму. Але полегшити вплив шкідливих факторів на шкіру можна навіть в домашніх умовах, дотримуючись простих порад та правил. І головне – шкіра вимагає регулярного, тобто щоденного догляду. Не лінуйтесь!
Чарівна олійка
Ніколи не користувалася косметичною олією? Цей засіб підходить не тільки для сухої та вікової шкіри, але і для жирної. Купи в аптеці персикову (мигдальну, олію авокадо або паростків пшениці).
Вранці встала, вмилася кубиком льоду (ця процедура не для тих, у кого на обличчі виражена судинна сітка) – нанеси на обличчя олію, промокни серветкою. Після цього тобі не потрібен живильний крем. Просто через 20 хвилин заверши свій макіяж, скориставшись тональним кремом або розсипчастою пудрою.
Як часто наносити косметичну олію? Все залежить від стану шкіри, якщо вона:
- суха – 2 рази на день;
- жирна – 1 раз на три дні;
- нормальна – 1 раз в день.
Також косметична олія – ідеальний засіб, який можна використовувати в якості демакіяжу.
Ранок та вечір
Восени і взимку лущитися може не тільки суха, але і жирна шкіра. Що робити? Якщо ти прислухалася до попередньої поради, то ця проблема повинна минути.
Тепер знайома багатьом рекомендація, яку багато хто продовжує ігнорувати. Зволожуючий крем не можна наносити перед виходом на вулицю.
Вранці – тільки живильний крем або косметична олія. Увечері (бажано до 19.00) – зволожуючий засіб. Ось це і є формула правильного догляду.
Ідеальні губи
В холод вони обвітрюються і покриваються тріщинами. Можливо, ти користуєшся зволожуючою помадою. Залиш її до кращих часів – дочекайся весни і літа.
Перед виходом на вулицю використовуй гігієнічну помаду, на неї наноси декоративну живильну. Так ти захистиш губи від обвітрювання. Буде ідеально, якщо вона містить вітаміни А і Е.
Вдома приготуй бальзам: змішай мед і вершкове масло і нанеси на губи. Дуже простий, але ефективний догляд.
Як позбутися тьмяності шкіри
Восени і взимку, коли більшу частину часу люди проводять у приміщеннях, де сухе повітря, гарячі батареї, майже немає квітів, а замість відкритих кватирок працює кондиціонер, навіть нормальна шкіра втрачає свій блиск і красу.
Носи в сумочці і використовуй флакон термальної води! Розпорошуй її на робочому місці, щоб захистити обличчя від зневоднення і пересушування.
І, незважаючи на погодні умови, частіше вибирайся з дому або офісу на вулицю. Не сиди годинами в приміщенні, та ще за екранами моніторів. Погуляй, подихай! Нехай разом з тобою «провітриться» і шкіра.
Якщо проблема втомленої і тьмяної шкіри не вирішується косметикою і зміною способу життя, варто подумати про те, щоб пропити курс адсорбентів. За рекомендацією лікаря-косметолога це можуть бути такі засоби, як:
- активоване вугілля;
- ентеросгель;
- целюлоза;
- клітковина;
- висівки.
Засоби підбираються індивідуально. Якщо нормально переносиш активоване вугілля, приймати його потрібно з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги (умовно на 60 кг – 6 таблеток) натще за 30 хвилин до їжі протягом 10 днів (курс – 6 разів на рік). Відбувається очищення крові, що, безумовно, позначається на якості шкіри.
Зимові маски для обличчя
Зима – час пестити і балувати свою шкіру. Подаруй їй незабутній догляд. Приділи цьому час, не лінуйся.
- Якщо шкіра суха – змішай в рівних пропорціях жовток яйця, сир і трохи сметани, ефект не змусить себе чекати.
- Якщо шкіра жирна – приготуй маску на основі білка і дріжджів.
- Якщо шкіра змішана – допоможе маска з 2 ст.л. манної крупи і 1 яєчного білка.
Після змий маску теплою водою і нанеси живильний крем відповідно до типу шкіри.
На фото: Недорогі модні уггі від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)