Вишиванки – дуже популярна і необхідна річ в дитячому гардеробі. Адже вишиванки – не лише патріотичний, але й гарний, святковий одяг. Дітки одягають вишиванки на 1 вересня і свято останнього дзвонка, на концерти у школах ти дитячих садках, на важливі свята – День Незалежності, Пасха тощо. Як же правильно і вдало купити вишиванку дитині? Підказки дає інтернет-магазин Tovarik.com.ua
Порад 1. Визначіться з ціною і призначенням вишиванки
Насправді вартість вишиванки залежить від її призначення. Тобто, з якою метою ви купуєте дитині вишиванку – на кожен день чи для урочистих подій? Прості вишиванки коштують недорого, тому що на них традиційно наноситься зовсім невеличкий простий орнамент, як правило, в один-два кольори. Це традиційно прикрашена горловина чи маніжка. А от святкові вишиванки для дітей коштують дорожче, проте вартість залежить від типу вишивки. Для дівчаток варто обрати сорочку, розкішно розшиту квітами чи складною вишивкою, для хлопчиків – сорочку з вишивкою по всій довжині, а також на манжетах.
Порада 2. Матеріал вишиванки
В ідеалі, будь-який дитячий одяг, і вишиванка не виняток, повинен бути з натуральних тканин. Особливо важливо дотримуватись цього правила для діток до 6 років. Справді, натуральні тканини (вишиванка з бавовни, льону, шовку) дозволяють тілу малюка дихати, забезпечують оптимальну вентиляцію, теплообмін. Проте не варто панічно боятись синтетичних тканин. В жодному випадку не купуйте вишиванку зі 100% синтетики. Така річ, звичайно, буде неякісною і недовговічною. Але сьогодні виробники нерідко додають до складу натурального матеріалу незначний домішок синтетичних волокон (наприклад, у співвідношенні 70% бавовна + 30% поліестер). Такий склад тканини абсолютно допустимий для дитячих речей. Більше того, така вишиванка навіть рекомендовано для діток старшого віку, школярів. Адже синтетичні волокна значно покращують якість тканини: вишиванка прослужить довше, за нею легко буде доглядати, такі тканини легко перуться і швидко сохнуть, не розтягуються, особливо на ліктях чи в горловині.
Порада 3. Крій вишиванки
Сьгодні вишиванка – це не лише традиційна сорочка. Для дітей можна знайти дуже різноманітні варіанти одягу з вишивкою: для малюків – бодіки-вишиванки з застібками між ніжками, для діток постарше – футболочки, сорочки, жилети, платтячка, спідниці, сарафани, туніки. Для хлопчиків можуть бути зручні варіанти вишиванок – у вигляді гольфів, регланів або сорочки на блискавці. Для дівчаток не обов’язково купувати вишиванки-сорочки прямого крою, можна обрати розшиті блузи, які приталені по силуету, мають гарні купольні рукава різної довжини.
Порада 4. Візерунок вишиванки
Звичайно, чим складніше та яскравіше орнамент на вишиванці, ти гарнішою виглядає річ. Але окрім кольорів, звертайте увагу на складність та якість малюнка. Не варто купувати дешеві вишиванки, на яких замість ниток насправді нанесене зображення орнаменту – у вигляді наклейки чи принта. Такі вишиванки дуже недовговічні, після кількох разів прання малюнок починає облазити. Якщо купувати вишиванку ручної роботи дуже дорого, то віддайте перевагу дитячій вишиванці з машинною вишивкою. Візуально такі орнаменти не відрізнити від ручної роботи, проте вишиванки виходять за доступними цінами, але вони також практичні, гарні та довго носяться.
На фото: бодік-вишиванка для хлопчика – Інтернет-магазин Tovarik.com.ua