У маленької дитини повинен бути і маленькій гардероб. Проте це стосується лише різноманітності і асортименту одягу. А от його кількість – чималенька. Як же не накупити зайвого, але вибрати справді необхідні і потрібні дитячі речі? Поради дає дитячий оптовий магазин Bubnilka.
Одним з найприємніших моментів для майбутньої мами є купівля одягу для новородженого. Радимо вам не захоплюватись, адже новороджені дітки дуже швидко ростуть. Тому дуже багато одягу на перший період розвитку вам не знадобиться. І враховуючи, що найменування товарів повторюється і вам доведеться купувати по 3-5 штук, радимо купити дитячий одяг оптом.
Перший період життя новородженого можна розділити на 3 періоди, яким відповідає і одяг різних розмірів:
Перший – від 0 до 3 місяців
Другий – від 3 до 6 місяців
Третій – від 6 до 12 місяців
Купуючи одяг для маленької дитини, обов’язково враховуйте темпи розвитку вашого малюка в цей період, а також орієнтуйтесь і на індивідуальні особливості дитини. В перший період росту (від народження до 3 місяців) ви обійдетесь зовсім невеликим дитячим гардеробом. Оскільки дитини за три місяці виростає за 10 сантиметрів, то в перші півроку малюк дуже швидко буде виростати з речей. І якщо ви плануєте запастись відразу повним комплектом дитячого одягу, то відразу після народження придбайте і одяг для другого періоду (3-6 місяців), аби вам не довелось повертатись до питання пошуку одягу цілих півроку.
Новородженого малюка слід одягати тепло. Перші тижні життя (до 21 дня) дитинка дуже чутливо реагує на зміну температурного режиму, холод, вітряну погоду. Тому відразу потрібно купити теплі речі з натуральної вовни. Навіть якщо дитинка народилась літом – вам варто купити сорочечку (льолю), бодікі з незначним вовняним начосом. Для зимнього періоду ці речі повинні бути значно теплішими, навіть якщо йдеться про звичайний комбінезон для дому.
Речі не повинні бути тісними для дитини. Всі речі повинні бути зручними для дитини, злегка просторими. Речі не повинні натирати шкіру, особливу увагу приділіть якості фурнітури і місцю розміщення зав’язок, закльопок. Також це важливо, аби вам було легко одягати малюка. Тож обирайте дитячий одяг, який спрощує процес переодягання: на плечиках повинні бути додаткові гудзики чи закльопки, щоб не тиснути на голівку дитини, коли знімаєте одяг. Бодіки, кофтинки повинні легко і швидко зніматись через голову.
Зверніть увагу, що краще, коли комбінезони мають закльопки по довжині всього тіла, а не лише між ніжками. Знову ж таки, це зручно і практично. Також якісні сорочечки не повинні мати шви під пахвами – ці місця дуже ніжні, швидко натираються. Варто звернути увагу і на якість тканини. Звичайно, для маленької дитини одяг повинен бути лише з натуральних тканин. Ідеальною вважається бавовна. А от синтетичні тканини в дитячому одязі не рекомендовані лікарями раніше 3-х років. Синтетика – це сильний алерген, також штучні тканини не дають можливості шкірі малюка дихати. Дитинка пріє, може часто перегріватись, на тілі з’являються висипи і натирання.
Міняти дитячий одяг вам доведеться дуже часто – до десяти переодягань протягом дня. Адже дитина повинна носити лише чистий одяг. Залишки їжі, бруд – це ідеальні умови для розвитку бактерій. Тож, купуючи одяг для маленької дитини, купуйте відразу по декілька комплектів – навіть однакових.
Отже, як виглядає основний гардероб для новородженого:
- 7-10 тоненьких сорочечок (льолі)
- 5 теплих сорочечок з довгими рукавами (виготовлені з фланелі або байкові кофтинки)
- 5 чоловічків (повзунки)
- 10 пелюшок з тоненької натуральної тканини (1х1 м)5 теплих пелюшок – байкові, фланелеві (1х1 м)
- 2 легких чепчики/ хустинки
- 2 теплі шапочки
- 2 пари пінеток
- 1 тепла вовняна хустка (загортати дитину, стелити в коляску на вулиці)
На фото: дитяча боді-вишиванка, Інтернет-магазин Tovarik.com.ua