Більшість з нас хоча б раз в житті зіштовхується з проявами безсоння: неможливо швидко заснути, турбує поверхневий та нетривалий сон, часті просинання серед ночі. Як результат – наш організм не встигає відпочити за ніч. Відчуття втоми зранку негативно впливає на працездатність і може зруйнувати чимало важливих планів. Як же перемогли цей хворобливий стан? Поради дає наш сайт Mamabook
Причин безсоння може бути декілька: це і шумний активний вечір, і плотна вечеря, і сперте повітря в кімнаті, і прийом лікувальних препаратів. Для того, аби легко та швидко заснути й спати міцно, необхідно дотримуватися простих правил.
1. Обов’язково облаштуйте зручне спальне місце: комфортний матрац, прохладна подушка. В комфортному місці сон приходить миттєво.
2. Час перед сном потрібно проводити спокійно. Не влаштовуйте вечорами шумних ігор з дітьми, не дивіться фільми, які можуть викликати вибух емоцій. Краще почитайте улюблені книжки, приємні та легкі.
3. Не їже безпосередньо перед сном! Важка, жирна іжа – одна з головних причин порушення сну. Якщо ви все-таки зголодніли, обмежтесь склянкою кефіру.
4. Візьміть за правило гуляти перед сном. Некваплива піша прогулянка вечірніми вулицями заспокоїть нерви і допоможе відволіктися від щоденних турбот, що заважають заснути.
5. Перед сном бажано прийняти теплу ванну, в яку можна додати морську сіль, ароматну піну та декілька крапель ефірних олій, запахи яких заспокоюють та налаштовують на релакс (лаванда, бергамот). Вода не повинна бути дуже гарячою – інакше ви отримаєте зворотній ефект.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепти домашнього снодійного
6. Якщо немає протипоказань, корисно перед сном пити відвар м’яти (1 столова ложка сухої трави на склянку води, кип’ятити 15 хвилин, приймати по півсклянки) або кип’ячене молоко з медом (1 чайна ложка меду на склянку молока). М’ятний настій можна замінити чаєм з лавандою або мелісою.
7. Намагайтесь уникати прийому лікарських препаратів мінімум за 2 години до сну – чима-ло лікувальних засобів здатні забезпечити вам безсонну ніч. Навіть у звичайному засобі від головного болю («Цитрамоні») є кофеїн, що збуджує нервову систему.
8. Розчешіть волосся масажною щіткою, злегка промасажуйте голову. Такий масаж дає заспокійливий ефект, оскільки розслабляються напружені м’язи голови та шиї. Ви помітите, як цей простий спосіб швидко покращить якість вашого нічного відпочинку.
9. Навчіться розслаблятися. Подумайте про щось приємне – наприклад, уявіть себе на березі моря. Можна вмикати і відповідну музику із записами звуків природи – прибій, спів птахів, шелест листя. Засипати під такий акомпанемент буде приємно та легко.
Якщо ці поради вам не допомогли – обов’язково зверністься до лікаря. Можливо, ваше безсоння вже набуло хронічного характеру і вам доведеться вирішувати подібні проблеми медикаментозно й під наглядом спеціаліста.
Будьте здорові!