Незважаючи на щорічну масову епідемію грипу, ця вірусна інфекція досі залишається однією з найнебезпечніших. Особливо, коли йдеться про здоров’я вразливого дитячого організму. Аби знизити ризики зараження вірусом, важливо завчасно займатися профілактикою дитини. При чому всі міри на укріплення дитячого імунітету повинні бути комплексними. Експерти Смарт Медікал Центр підкажуть нашим читачам, як правильно захистити дитину від грипу.
Спосіб 1. Створення здорового середовища
Більшу частину часу дитина проводить вдома. Особливо в осінньо-зимовий період. Завдання батьків – створити в умовах дитячої кімнати максимально комфортний мікроклімат. З одного боку, він дійсно стимулює захисні властивості організму. З іншого, вбиває віруси та бактерії, якими нерідко насичене повітря дому.
Які міри слід проводити:
- 15-хвилинне провітрювання приміщення після сну та за 1 годину до сну.
- Вологе прибирання із дезінфікуючими засобами 1-2 рази на тиждень.
- Використання зволожувача повітря.
- Хоча б раз на місяць влаштовувати прання, мийку дитячих іграшок.
- Відмовитися від предметів, які накопичують пил (м’які іграшки, важки цупкі штори).
Спосіб 2. Прийом натуральних імуностимуляторів
Для дитячого організму підходять виключно засоби з натуральної рослинної сировини, які не виснажують імунітет, не викликають залежності. Це можуть бути прополіс, сироп шипшини, настійка ехінацеї.
Спосіб 3. Загартовування
Кажуть, що готувати санчата потрібно з літа. За таким же принципом важливо розпочинати укріплення дитячого організму. Контрастний душ та обливання – безпечний, проте дуже ефективний метод стимуляції імунітету. І проводити загартовування слід цілий рік.
Як робити контрастний душ для дитини:
- Процедура виконується щоденно.
- Контрастним душем закінчується процедура миття малюка.
- Душ передбачає різку зміну температур та почерговий вплив на тіло.
- Гарно прогрійте все тіло малюка теплим душем. Відведіть воду убік та змініть на холодну. Струмінь повинен бути контрастним – у межах 12-14 градусів, але не вище!
- Холодною водою почергово знизу вгору пройдіться спочатку по одній нозі, потім – по іншій. Почергово руки, потім знизу вгору по животику, останній етап – знизу від шиї по спині.
- Проходити холодною водою потрібно швидко, достатньо по 1-2 секунді на кожну зону.
- Потім змініть струмінь на комфортну теплу температуру та знову пройдіться во всім зонам знизу вгору.
- Таких проходок зі зміною води повинно зробити 3-4 рази. Вже з другого кола дитині буде комфортно переносити холодну воду.
- Закінчується загартовування завжди теплою водою.
Спосіб 4. Правильні напої
В осінньо-зимовий період єдиними напоями для дитини повинні стати столова негазована вода та чаї, які містять багато вітаміну С. Запарюйте в термосі чай із шипшини, сухої чорної смородини, горобини, калини. Гарно укріплюють імунітет трав’яні чаї з листя смородини, ожини, малини.
Спосіб 5. Вітамінна паста
Щодня дитині потрібно давати корисний смаколик. Достатньо по 1 ст.ложці на день, аби захистити малюка від патогенної флори. Пасту зробити дуже легко. Змішайте в блендері всі необхідні інгредієнти до однорідної маси та зберігайте в холодильнику в скляній банці до 2 тижнів.
Необхідні інгредієнти:
- 10 штучок кураги.
- 4 ст.ложки меду.
- 1 с.ложка сушеного імбиру.
- Цедра 1 лимона.
- 50 г грецьких горіхів.
Спосіб 6. Правильний раціон
Їжа – основа здоров’я. Якщо ви порушуєте правила дитячого харчування протягом року, то в період епідемій до цього питання слід поставитися особливо уважно. Важливо зменшити м’ясні продукти, замінивши їх жирною рибою. Замість солодощів давайте дитині інжир, фініки, мед, горіхи, сухофрукти. У раціоні повинні переважати наші сезонні овочі: білокачанна капуста, буряк, морква, цибуля.
Спосіб 7. Застережні міри
Прості правила гігієни та захисту також дуже важливі в профілактиці грипу. Обов’язково контролюйте, чи миє дитина руки з милом після кожного повернення додому. У громадських місцях можна періодично протирати руки антибактеріальними вологими серветками. При виході з дому ніс малюка рекомендується змазувати оксоліновою маззю.