Головна Світ мами 5 важливих запитань та відповідей про отримання аліментів

5 важливих запитань та відповідей про отримання аліментів

mamabook
252 Переглядів
весна

веснаВиплата аліментів у нашій країні є добровільним рішенням – за спільною домовленістю батька й матері. Проте на практиці, на жаль, чоловіки нерідко відмовляються від виконання своїх обов’язків. Тож колишнім дружинам доводиться стягувати аліменти відповідно до рішення суду. Наш сайт дасть важливу інформацію про порядок отримання аліментів в Україні, передбачену мінімальну суму та особливості виплати фінансової допомоги вже повнолітнім дітям. Якщо ви плануєте звертатися до суду, то вам знадобиться фаховий адвокат по аліментах, а також певний базис знань у цьому питанні.

Які документи потрібно підготувати для стягнення аліментів?

Суму аліментів та порядок їх стягнення встановлює суд. Аби були присуджені аліментні виплати, необхідно підготувати стандартний перелік документів:

  • Докази, що у платника аліментів є постійний дохід.
  • Підтвердження регулярних витрат на дитину (чеки, квитанції).
  • Копія свідоцтва про народження дитини.
  • Копія судового рішення про розлучення.
  • Копія паспорту матері, її ідентифікаційний код.
  • Судова заява.

документи

До якого суду подається заява?

У цьому випадку діє як загальна процедура, так і альтернативна. Тобто мати має право подати документи за місцем свого проживання або місцем перебування відповідача (батька дітей/дитини).

 

Чи потрібно матері платити держмито за подачу заяви на отримання аліментів?

Це важливе запитання турбує багатьох колишніх дружин. Адже на плечі матері й так лягло самостійне виховання дитини без фінансової підтримки колишнього чоловіка. Коштів на життя часто не вистачає, чи доведеться ще мати судові витрати через батька-боржника? Згідно чинного законодавства, позивачі звільнені від оплати судового збору. Витрати на забезпечення процесу перекладаються на відповідача, тобто батька, який відмовився добровільно сплачувати аліменти.

скарбничка

Чи можна вимагати оплату аліментів на навчання повнолітньої дитини?

Законом передбачено виплату аліментів на дитину до моменту, доки вона не досягла повноліття. Проте існує чимало винятків, коли період виплат збільшується. Статті 198, 199 Сімейного кодексу України передбачають, що батьки повинні утримувати повнолітніх дітей у таких ситуаціях:

  • Діти недієздатні, потребують фінансової допомоги (втрата працездатності у зв’язку зі станом здоров’я).
  • Дитина навчається у ВНЗ, тож потребує фінансової допомоги.

Але присудження батьківського утримання на повнолітніх дітей призначається у випадках, якщо дохід платника аліментів дає можливість надавати таку допомогу.

 

Який відсоток від доходу повинен сплачувати батько дитини?

Для платника аліментів, який має офіційно підтверджений дохід, визначається по різному. Як правило, аліменти на одну дитину – це 25% від доходу батька. Якщо платити потрібно за двох дітей – вираховується 33%. Якщо дітей троє чи більше – батько віддає 50% свого заробітку.

Читайте також