Головна Здоров'я Лікування катаральної ангіни в дітей

Лікування катаральної ангіни в дітей

mamabook
69 Переглядів
грип

грипКатаральна ангіна – захворювання, яке в 99% випадків піддається консервативному лікування. Хірургічне втручання необхідне лише при розвитку ускладнень, наприклад, тонзилярний абсцес, коли необхідно видалити гнійний мішок.

Як лікують ангіну в дітей

Медикаментозне лікування ангіни призначається з метою знищення патогенних мікроорганізмів, які провокують розвиток хвороби. Прибирають джерело запалення, нормалізують мікроциркуляцію, прибираються симптоми захворювання.

З метою лікування ангіни призначаються:

  • Антибіотики. У 75-80% випадків призначають препарати широкого спектру дії. Прийом антибактеріальних засобів показаний лише кожному другому пацієнту з катаральною ангіною. Річ у точу, що при відсутності високої температури тіла та задовільних результатах аналізу крові прибрати запалення вдається навіть без антибіотиків.
  • Локальні антисептики у вигляді спреїв, полоскання для горла. Вони очищують мигдалини від мікроорганізмів та продуктів їхньої життєдіяльності.
  • Місцеві антисептики. Практично завжди входять у склад протимікробних комбінованих спреїв та застосовуються для усунення болю в горлі та покращення ковтання.
  • Жарознижуючі. Ібупрофен, парацетамол та інші нестероїдні протизапальні препарати призначаються при підвищенні температури від 38,5 градусів і вище. У малюків допускається прийом цих ліків, якщо температура сягнула 38 градусів.

Окрім препаратів, слід вживати велику кількість рідини. Це прискорить виведення продуктів життєдіяльності збудників хвороби, захистить організм від інтоксикації.

Хірургічне лікування ангіни

Хірургічне втручання крайнє рідко виконується при катаральних ангінах. Винятком може бути поодинокий випадок, якщо в мигдалинах утворився абсцес. За статистикою, операції при катаральній ангіні виконують у 2% випадках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

плашка

Читайте також