Головна Здоров'я 5 важливих запитань і відповідей про роботу кисневого концентратора

5 важливих запитань і відповідей про роботу кисневого концентратора

mamabook
126 Переглядів
гіпоксітерапія

гіпоксітерапія

У затяжний період боротьби із коронавірусною інфекцією кисневі концентратори почали користуватися великим попитом. Вони стали головним помічником у боротьбі з інфекцією для багатьох хворих. Універсальність приладу дозволила використовувати його як вдома, так і в умовах лікарняного стаціонару. OXIMED спеціалізується на послугах оренди апаратів для проведення кисневої терапії. На офіційному сайті компанії можна взяти концентратор в оренду. Ми ж дамо детальні роз’яснення, що слід знати про роботу та особливості експлуатації цього приладу.

Які проблеми вирішує оксигенотерапія?

Кисень необхідний для дихання – і цей важливий процес відбувається на клітинному рівні. Навіть незначний дефіцит кисню призводить до падіння імунітету, порушення метаболізму, постійного головного та м’язового болю, нервовим розладам, хронічній втомі, зниженню розумової діяльності. Гіпоксія – причина психічних проблем – таких, як сезонна депресія, розлади сну, тривожні та нав’язливі стани, нічні жахіття.

Регулярні піші прогулянки – справжня розкіш для мешканців великого міста. Вирішити проблему кисневого дефіциту допомагає оксигенотерапія. Для її виконання і потрібен апарат – кисневий концентратор. Також йому потрібна додаткова комплектація – спеціальна маска.

домашний кислородный аппарат

За яким принципом працює концентратор?

Прилад здатен виловлювати кисень із атмосферного повітря, пропускаючи його через молекулярне решето. Роль останнього виконують цеолітні кульки, які здатні затримувати молекули азоту. На виході концентратор видає газову суміш, у якій 95% кисню в складі. Цей газ направляється через дифузор в органи дихання.

Якого розміру обрати концентратор?

Кисневі концентратори розрізняють у залежності від призначення та продуктивності. Тому їх класифікують на дві групи: стаціонарні та портативні:

  • Домашні прилади – на 1-3 л/хв.
  • Універсальні – до 5 л/хв.
  • Медичні – 10 л/хв.

домашний кислородный аппарат

Кому кисневі коктейлі протипоказані?

Окрім дихання через маску, концентратор призначений і для створення кисневих коктейлів. Вони дозволені до вживання не всім. Головні протипоказання: захворювання органів шлунково-кишкового тракту в період загострення, сечокам’яна хвороба, алергічна реакція. Не слід практикувати оксигенотерапію при каміннях у жовчному міхурі.

Кому показана терапія киснем?

У перші чергу, пацієнтам із захворюваннями дихальної системи. А це COVID-19, бронхіальна астма. Рекомендований цей метод лікування й людям із серцево-судинними патологіями: серцева недостатність, легенева гіпертензія.

Також киснева терапія нерідко призначається у постопераційний період,  перенесення важких захворювань з метою прискореного відновлення. Інгаляції, насичені концентрованим киснем, дозволяють укріпити імунітет та дійсно прискорують процес одужання хворого.

Читайте також