Головна Дошкільнята 5 способів покарати дитину без биття

5 способів покарати дитину без биття

mamabook
133 Переглядів
Наказание ребенка

Наказание ребенкаБільшість батьків усвідомлюють, що фізичне покарання – це психологічна травма для малюка, при-ниження та завжди сильна стресова ситуація. Але як інакше покарати неслухняного малюка, як навчити його поводити себе правильно, а головне – робити висновки на майбутнє?

Дитячі психологи пропонують взяти на замітку декілька гарно перевірених та ефективних методів. Поради батькам дає наш сайт Mamabook

Спосіб 1. Обмеження
Аби дитина чітко усвідомила, що її погані вчинки позбавляють багатьом радощам життя – малюка потрібно замість биття обмежувати в розвагах. Які головні цінності для дитини, чого вона не хоче втрачати? Звичайно ж, перегляд мультфільмів, комп’ютерні ігри, спілкування з друзями, ігри в сніжки чи катання на санчатах… Поясніть малюку, що за його вчинок він буде позбавлений перегляду телевізора на 3 дні або можливості погуляти на вулиці з друзями. Влаштуйте йому «домашній арешт», але не переходьте межу. Не можна позбавляти дитину необхідних і простих радощів – це смачна їжа, улюблені солодощі. Психологи вважають, що заборона продуктів харчування – це табу. Дитина завжди повинна бути нагодованою, одягненою. З такими речами краще не жартувати і ніколи не позиціонувати як метод покарання.

Спосіб 2. Стільчик
Ставити малюка у куток – не найкращий варіант покарання. Як стверджують психологи, він не менш принизливий для малюка, ніж побиття. Тому для дитини можна вигадати «спеціальний» стільчик, на якому їй доведеться сидіти кожного разу, як тільки вона провиниться. І сидіти дитина повинна довго – не менше 30 хвилин. Для маленької дитини – це справжні тортури. Адже діти активні, не здатні довго не рухатися. Відпускати дитину зі стільчика можна лише у туалет. Під час виконання покарання малюку ні з ким не можна спілкуватися. Мета цього покарання – дати дитині можливість заспокоїтися, все обміркувати та зрозуміти свої помилки.

Спосіб 3. Трудотерапія
Якщо дитина провинилася – влаштуйте йому трудотерапію. Нехай вона виконає ті фізичні роботи по дому, які терпіти не може: протерти пил, винести сміття, помити посуд, прибрати за домашніми тваринами тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як визначити характер дитини по його улюбленим кольорам

Спосіб 4. Ігнорування прохань
Ще один ефективний спосіб відчути на собі всі «переваги» покарання. Спочатку поясніть дитині, за що її карають. Наприклад, мама просила не розкидати іграшки та прибрати у своїй кімнаті. Дитина після багаторазових прохань не відреагувала. Тепер поясніть дитині, що мама буде ігнорувати усі її прохання. Нехай спробує справлятись самостійно. Малюк повинен розуміти, що батьків потрібно слухатися, поважати, допомагати. Коли дитина нарешті виконає ваше прохання – ви повинні пові-домити, що не ображаєтесь, а синок або дочка тепер можуть розраховувати на вашу допомогу.

Спосіб 5. Демонстрація образи
Ви повинні чітко показати дитині, що вона образила вас своїм вчинком. Не кричіть і не зліться на дитину, не ображайтесь! Продовжуйте виконувати прохання дитини, годуйте, ходіть на прогулянки, доглядайте за малюком, але не проявляйте особливої ласки. Перестаньте гладити його, цілува-ти, називати ніжними словами. Повірте, навіть маленька дитина дуже швидко зрозуміє різницю і відчує наслідки своїх вчинків. Якщо дитина захоче попросити вибачення, обов’язково пробачте і попросіть так більше не робити.

самокат, товари

Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також