Головна Здоров'я 5 рослин, насіння яких необхідно вживати взимку

5 рослин, насіння яких необхідно вживати взимку

mamabook
818 Переглядів
чіа

У зимовий період вибір свіжої рослинної їжі обмежений. Знайти вдалу альтернативу зелені, овочам та грибам нескладно – введіть у свій щоденний раціон найкорисніше насіння. Наш сайт Mamabook підкаже 5 найкращих варіантів, розповість про їхню користь та особливості вживання.

 

1. Гарбузове насіння – для стабілізації цукру

гарбуз

Традиційно гарбузове насіння використовується для очищення організму від паразитів. Адже цей продукт має високий вміст амінокислоти кукурбітину. Про рецепт ефективного напою від усіх видів глистів читайте в нашій статті. Також гарбузове насіння має рослинні стероїди, які захищають чоловіків від простатиту. А високий вміст L-триптофану покращує якість сну. Фітостерин та жирні кислоти Омега-3 допомагають знизить рівень холестерину. Легко засвоюваний організмом протеїн стабілізує рівень цукру та зменшує тягу до солодкого.

Як вживати? Смажене насіння гарбуза вживати в чистому вигляді як перекус. Сире чищене насіння слід замочити на цілу ніч у воді кімнатної температури, після чого додавати до салатів, закусок, посипати гарніри та готові супи-пюре.

 

2. Конопляне насіння – для виведення токсинів та зниження апетиту

насіння коноплі

Зовнішня оболонка насіння коноплі містить нерозчинну клітковину, яка стимулює роботу кишечнику та створює відчуття ситості, у результаті чого й регулюється рівень глюкози. Окрім цього, це гарний абсорбент, який допоможе вивести з організму токсичні речовини.

Конопля містить цінні жирні кислоти Омега-3, Омега-6, які ми можемо отримати лише з їжі та не здатні синтезувати самостійно. Кислоти незамінні для здоров’я серця й судин, знижують ризик атеросклерозу та запальні процеси, стимулюють імунітет. Вживання конопляного насіння взимку – захист від сезонних епідемій.

Як вживати? З неочищеного насіння робіть рослинне молоко. Рецепт молока читайте в нашій статті. А очищене від оболонки насіння додавайте до салатів.

 

3. Насіння амаранту – для зменшення нервозності та боротьба зі старінням

амарант

Амарант вже назвали головною цінною культурою XIX століття. Цей продукт стає дедалі популярнішим. Насіння амаранту – це легко засвоювані білки, величезний комплекс мінералів (особливо кальцій), антиоксидантів, вітамінів, незамінних кислот. Амарант не містить глютену.

Чим корисне насіння амаранту:

    • Омолоджує шкіру.
    • Захищає від стресів.
    • Профілактика хронічної втоми.
    • Нормалізація сну.
    • Знімає симптоми клімаксу.
  • Захищає від раннього старіння.
  • Знижує запалення в організмі.
  • Нормалізує рівень цукру.
  • Вирівнює гормональний фон, виводить шкідливий чужорідний естроген.

Як вживати? У вигляді нерафінованої олії з насіння. Також амарант варять як кашу на сніданок чи обід.

 

4. Насіння льону – для довголіття та міцного волосся

Важно знайти більш корисний продукт, ніж цей. Особливо для жіночого організму. Льон – джерело природного цинку в легко засвоюваній формулі. Льон дбає про здоров’я репродуктивної системи, захищає від сезонного випадіння волосся, сухості шкіри, ламкості нігтів. Завдяки льону нормалізується діяльність кишечнику, вирішуються проблеми з хронічним запором.

Ще одна важлива перевага насіння – виведення токсинів та планомірне зниження ваги.

Як вживати? У вигляді живої невареної каші. Рецепт лляної каші дивіться на нашому сайті.

 

5. Насіння чіа – для гарної шкіри та міцного серця

чіа

Ще один унікальний продукт, який лише набуває у нас популярності. У насінні більше білків, ніж в сирі чи м’ясі. У складі чіа – жирні кислоти Омега-3 та Омега-6. За своїми властивостями чіа нагадує насіння льону, тож їх радять вживати разом. Наприклад, брати у пропорції 1:1 та готувати як живу лляну кашу з фруктами.

Важлива особливість чіа – сильно поглинати воду. Потрапляючи до кишечнику, насіння всмоктує розчинні токсини, активує перистальтику та чистить організм. Вживаючи насіння чіа регулярно (не більше 2 ст.ложок на день), можна скинути зайву вагу.

Як живати? Залити рослинним молоком на 2 години, додати фрукти. Або готувати кашу разом із насінням льону.

плашка

Читайте також