Головна Вагітність 22 тиждень вагітності: фізичний стан мами і розвиток малюка

22 тиждень вагітності: фізичний стан мами і розвиток малюка

mamabook
162 Переглядів
одяг для вагітних

одяг для вагітних

Виношування малюка – складний і тривалий період у житті жінки. Ключові моменти відмічаються по тижнях. Кожні сім днів відбуваються суттєві зміни у стані плода, який швидко розвивається. Що потрібно знати майбутній матусі про цей період? Як росте дитинка, які зміни в організмі плода та матері заплановані на 22 тиждень вагітності? Детальну інформацію читайте в нашій статті.

Стан мами

Перебіг 22-го тижня у багатьох жінок може ознаменувати початок появи розтяжок на тілі. Зазвичай стрії першими стають помітні на сідницях, далі переходять на зону живота, проявляються під лінією грудей. Це пов’язано з тим, що молочні залози та живіт ростуть занадто стрімко. Їхнє інтенсивне збільшення призводить до утворення мікроскопічних розривів на шкірних покривах. Також розтяжки в цей період можуть бути пов’язані з гормональними порушеннями в організмі матері.

На жаль, від розтяжок ніхто не застрахований. Навіть після пологів вони стають світлішими, але не зникають назавжди.

Ще один «сюрприз» на 22-му тижні вагітності – це прояви болю в зоні попереку. Живіт з малюком уже дає відчутне навантаження на хребет, що призводить до перерозподілу центру ваги.

Що можна зробити в цей період:

  • почати підкладати подушку у формі валіка під час сну;
  • намагатися лежати не на спині, а на боці;
  • виконувати спеціальні розвантажувальні вправи під наглядом спеціаліста;
  • перестати піднімати важкі предмети;
  • пройти курс масажу в 8-10 процедур.

спина

Планові обстеження

Якщо в анамнезі матері виявлені попередні випадки проблемної вагітності, патології плоду, то на 22-24 тижні призначається доплерометрія. Це апаратна діагностика, яка дозволяє оцінити стан кровотоку, ефективність роботи кровоносних судин у зоні плаценти та плоду. Якщо вагітність багатоплідна, то доплел демонструє перерозподіл кровотоку між ембріонами.

У цей період матусі потрібно себе береги. Тому що формування нових шляхів кровотоку може стати причиною розвитку варикозу. У цей час потрібно побільше рухатися. Достатньо багато гуляти щодня. А коли відпочиваєте, то кладіть подушку під ноги. Слід робити так, аби вони завжди були на більш підвищеному рівні у порівнянні з животом.

Розвиток плоду

Протягом цього терміну малюк продовжує інтенсивно розвиватися. Збільшення об’єму підшкірного жирового прошарку додає йому ваги. Вже визначається пушок на тілі. На обличчі проявляються брови, починають рости вії. На цей момент уже повністю сформовані повіки очей і губи.

Читайте також