Головна Вагітність 15 тиждень вагітності: стан мами та дитини

15 тиждень вагітності: стан мами та дитини

mamabook
172 Переглядів
подушка

подушка

Як розвивається плід і як почувається майбутня матуся посередині своєї вагітності? Дізнайтеся про фізіологічні зміни в тілі, нові прояви та етапи розвитку малюка на 15-му тижні.

Стан мами

У цей період більшість вагітних жінок починає скаржитися на проблеми з пам’яттю, увагою та концентрацією. Це пояснюється різким зниженням активності кори головного мозку. Такий феномен вважається абсолютною фізіологічною нормою, тож не варто лякатися подібної симптоматики.

Як пояснити, що на 15 тиждень вагітності жінка починає багато чого забувати й проявляє неуважність? Весь ресурс материнського організму зараз спрямований на забезпечення процесів життєдіяльності та нормального розвитку плоду. І щоб уникнути подібних тимчасових симптомів, лікаря радять жінкам знизити активність розумової діяльності та більше присвятити часу релаксації тіла.

Що радять робити на 15-му тижні вагітності:

  • практикувати медитацію;
  • дуже багато гуляти на свіжому повітрі;
  • більше читати, слухати улюблену музику;
  • зайнятися духовними практиками.

одяг для вагітних

Часті симптоми у вагітної жінки на 15 тижні

Цей період відомий тим, що у вагітних різкого посилюється риніт. Майбутня матуся постійно страждає від відчуття закладеності в носі. Причина цього феномену – у підвищеній циркуляції крові в тканинах внутрішніх стінок носа. Це провокує тимчасовий набряк та симптоми, що схожі на застуду.

Не варто поспішати використовувати назальні спреї чи інші ліки. Важливо забезпечити високий рівень вологи повітря. Корисно в цей момент дихати натуральними ефірними оліями. Аби запобігти ламкості судин, матусі слід приймати побільше вітаміну С.

Розвиток плоду на 15 тижні вагітності

У малюка починає формуватися діафрагма, тож плід активно втягує та витягує із легень навколоплідну рідину. Така «фізкультура» дуже корисна, оскільки малюк тренує свою дихальну систему. Підтримати розвиток органів може матуся, яка повинна в цей період більше рухатися. Проте навантаження повинні бути дозованими. Найкраще плавати чи ходити.

Незважаючи на те, що повіки ембріону поки що досі закриті, з 15-го тижня у плоду з’являється здатність сприймати світло.

На маленькому язичку дитинки з’являються перші рецептори – смакові сосочки.

Ніжко дитини активно розвиваються та ростуть. Тепер вони стають довші за ручки. На 15-му тижні починається формування суглобів – у малюка з’являється здатність згинати та розгинати кінцівки. Можливо, він почне активно штовхати матусю у живіт.

Читайте також