Головна Релакс 12 суворих заборон на Святвечір та Різдво Христове

12 суворих заборон на Святвечір та Різдво Христове

mamabook
1007 Переглядів

Різдво Христове – одне з найшанованіших церковних свят в Україні. Також з особливою пошаною відмічають у нас Святвечір, або Навечір’я Різдва. Господарі дому готуються до святкових днів заздалегідь та намагаються дотримуватися традицій і настанов. Наш сайт Mamabook підготував перелік заборон. Дізнайтеся, чого не можна робити на Різдво Христове та його переддень.

Заборона 1.

У Святвечір на можна ласувати продуктами тваринного походження. Тому на столі не місце стравами з м’яса, риби, яєць, молокопродуктів. Адже досі триває Різдвяний піст, який закінчується саме на Різдво – 7 січня.

Заборона 2.

6 січня протягом дня від сходу до заходу сонця, тобто до початку вечері на Святвечір, не можна їсти взагалі. Це час для тілесного очищення, який слід провести лише на воді.

Заборона 3.

Не можна розпочинати вечерю 6 січня з будь-яких інших страв, окрім куті. Саме її потрібно скуштувати першою.

Заборона 4.

На Святвечір на столі не повинно бути менше 12 пісних страв. Адже вони символізують кількість апостолів. Більше страв також не рекомендується. Напій узвар входить у перелік страв.

Заборона 5.

Не можна проігнорувати жодну страву на святковому столі. Кожен член родини повинен скуштувати хоча б трішки всі 12 пісних страв.

 

Заборона 6.

Відставляти страви зі столу не можна до 7 січня, тобто до початку Різдва Христового.

Заборона 7.

На Різдво Христове не прийнято одягати старий одяг. Цієї настанови суворо дотримувалися наші прадіди – навіть якщо сім’я була небагатою. Господиня завжди заздалегідь заготовляли нові сорочки для всієї родини.

Заборона 8.

Ворожіння у день Різдва під суворою забороною. Для цього у жінок та дівчат є тривалий період Святок – з 12 по 19 січня (до Водохрещі).

Заборона 9.

На Святвечір не можна ходити в гості. Відвідувати кумів, похресників, родичів можна вже у день Різдва.

Заборона 10.

У жодному випадку не можна забувати про милосердя. Повертаючись із вечірньої служби з церкви, господар дому повинен дати гроші нужденній людині, а господиня – причастити стравами.

Заборона 11.

Суворо заборонені сварки, лайливі слова, прокльони. Святвечір та Різдво повинні пройти в мирі, злагоді. Це чудовий час, аби попрохати вибачення в рідних.

Заборона 12.

Як і на будь-яке інше релігійне свято, не можна прибирати, займатися хатніми справами. Вважається великим гріхом ходити на Різдво на полювання чи рибалити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 важливих справ, які потрібно зробити кожній жінці 6 січня на Святвечір

Читайте також